ggg ggg ggg ggg

Gratulacje dla Burmistrza

28 kwietnia Łochów odwiedził Mateusz Morawiecki. Celem wizyty było osobiste złożenie gratulacji burmistrzowi Robertowi Gołaszewskiemu, który w wyborach samorządowych w pierwszej turze uzyskał blisko 68% poparcia.

W spotkaniu uczestniczyli również: zastępca burmistrza Małgorzata Łotarska, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Ryszawa oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych Jacek Niewiadomski. W trakcie rozmowy burmistrz Gołaszewski opowiedział byłemu premierow,i jak obecnie wygląda sytuacja w Radzie Miejskiej Łochowa, gdzie klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości uzyskał aż 14 mandatów.
W poprzedniej kadencji było ich 11. W powiecie węgrowskim PIS obecnie na 19 mandatów ma 11, w tym 3 z gminy Łochów. Burmistrz podkreślił, że te wyniki są efektem wystawienia w wyborach bardzo dobrych kandydatów oraz wielu inwestycji ze wsparciem rządowym zrealizowanych w ostatnich latach na terenie samorządu. Zdecydowana większość, to zadania z bardzo wysokimi dotacjami przyznanymi przez rząd Zjednoczonej Prawicy z Programu Inwestycji Strategicznych, które gmina już zrealizowała, ale są też takie, które będą finalizowane w tym roku. Robert Gołaszewski powiedział, że z optymizmem patrzy w przyszłość i ma nadzieję, że pomimo zmiany władzy w kraju dobre programy dotacyjne wspierające samorządy będą kontynuowane. Przedstawił potrzeby i kierunki dalszego rozwoju gminy i podkreślił, że samorząd Łochowa jest w trakcie opracowywania kolejnych dokumentacji projektowych, które umożliwią realizację postawionych celów. Na zakończenie w dowód wdzięczności samorządowcy przekazali Mateuszowi Morawieckiemu pamiątkowy album podsumowujący działania z kończącej się kadencji.
/opr. KW/

209 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I sesja rady miejskiej kadencji 2024-2029

W poniedziałek, 6 maja o godzinie 10:00 w Sali konferencyjnej dworca w Łochowie odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w...

Zamknij