ggg ggg ggg

Gminne obchody nowego roku szkolnego 2017/2018 w Lucynowie

Rok szkolny w Szkole Podstawowej w Lucynowie był uroczysty nie tylko z powodu gminnych obchodów, ale również z okazji otwarcia nowej ścieżki edukacyjnej.

 

fot1

W uroczystości, która rozpoczęła się oficjalnie o godz. 11.30 w dniu 4 września 2017 r. udział wzięli nauczyciele, poczty sztandarowe, dyrektorzy szkół gminy Wyszków, przedstawiciele samorządu m.in.: zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej Jan Hryniewicz wraz z radnymi, naczelnik Wydziału Rekrutacji i Spraw Społecznych Sławomir Cieślak, radna z terenu Lucynowa Kazimiera Białek, prezes ZNP Oddziału Wyszków Maciej Wójcik oraz przewodnicząca Rady Rodziców Edyta Urbanowska i oczywiście rodzice, uczniowie, nauczyciele szkoły.
Przybyłych na uroczystość gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Lucynowie, Urszula Gałecka.
„Ten rok jest rokiem szczególnym. Zaczynamy w klasach I, IV i VII reformę oświaty. Jesteśmy nową 8-letnią szkołą podstawową. Spotkaliśmy się tutaj, aby powitać nowy rok szkolny, ale i po to, żeby zastanowić się wspólnie, jak w ten nowy rok szkolny wkroczyć” – zwracała się dyrektor Urszula Gałecka do wszystkich uczestników, ale szczególnie do uczniów – „To, kim będziecie w przyszłości zależy od was”. Jak podkreślała dla oddziału przedszkolnego i uczniów I klasy rozpoczyna się czas nowej przygody edukacyjnej. Przedstawiła nowych nauczycieli i życzyła wszystkim zadowolenia z pracy w szkole i samych sukcesów. Uczniom życzyła, aby pozostali pełni entuzjazmu i zapału. Zapewniała, że warunki w szkole cały czas są poprawiane: klaso – pracownie, wyremontowano wiele pomieszczeń i powstała nowa ścieżka edukacyjno – przyrodnicza.
Zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska, składając życzenia i zapewnienia o czuwaniu nad gminnymi szkołami informowała, że nasze gminne szkoły są przygotowane do nowego roku. Podziękowała dyrektorom i pracownikom szkół za dobre przygotowanie placówek do nowego roku, mimo, że reforma edukacji nie była łatwa. Prosiła o dalszą współpracę, gdyż dla samorządu oświata jest inwestycją wymagającą, kosztowną, długoterminową, ale pewną i cenną. Z dobrymi i ciepłymi słowami zwróciła się radna Kazimiera Białek jednoczesne dziękując burmistrzowi Wyszkowa, Grzegorzowi Nowosielskiemu, za wytypowanie szkoły w Lucynowie na miejsce gminnych obchodów nowego roku szkolnego.
Uroczystość była okazją do wręczenia aktów mianowania na stopień nauczyciela mianowanego, które otrzymali: Karol Wołyniec z SP nr 3, Gabriela Fidura z Przedszkola nr 1, Kinga Kajma i Katarzyna Skoczeń z SP nr 1, Kamil Gajewski z SP nr 5 oraz Milena Rudnicka z SP w Rybnie.
Stopień nauczyciela dyplomowanego odebrała Małgorzata Nasiadka ze SP w Lucynowie.
Serdecznie również pożegnano bukietem kwiatów byłą dyrektor Gimnazjum nr 2 Agnieszkę Deptułę.
Po części oficjalnej rozpoczęto część artystyczną uroczystości. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lucynowie przygotowali występy upamiętniające okres II Wojny Światowej.
Ostatnim momentem tego dnia było oddanie nowej ścieżki edukacyjno – przyrodniczej, którą wykonano na placu obok szkoły.
/J.Cz./

 

5 344 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dożynki w Somiance z Brukselą w tle

Dożynkowe święto gminy Somianka w tym roku odbyło się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kręgach. Były przemówienia, odznaczenia, dyplomy...

Zamknij