ggg

Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce w elitarnym gronie 50-ciu instytucji, które otrzymają dotację z NCK!

Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce znalazło się w elitarnej grupie pięćdziesięciu domów kultury, które otrzymają dotację na realizację Programu Dom Kultury + INICJATYWY LOKALNE, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Projekt o wdzięcznej nazwie „Akcja – Aktywacja”, na realizację którego GCK w Dąbrówce otrzymało dotację w wysokości trzydziestu tysięcy złotych, ma służyć poznaniu oczekiwań i potrzeb mieszkańców gminy Dąbrówka, nawiązać z nimi szerszy dialog i przy pomocy animatorów przekonać do większej aktywności i współpracy na rzecz lokalnej społeczności. (Wobec powyższego, projekt zostanie zrealizowany na terenie całej gminy Dąbrówka, w terminie od 20 lutego do 20 listopada br.).
Ocena zasobów, narzędzi do pracy i oczekiwań samych mieszkańców będzie etapem formułowania diagnozy, co będzie stanowić materiał wyjściowy i edukacyjny przede wszystkim dla pracowników kultury. Raport z diagnozy może także wyznaczać kierunek zmian dla polityki współpracy pomiędzy władzami gminy, a samymi mieszkańcami.

Do udziału w spotkaniach zapraszamy Wszystkich, którzy chcą zabrać głos, odkrywać i rozwijać potencjał, jaki drzemie w mieszkańcach gminy Dąbrówka.

Każdy będzie miał możliwość wypowiedzi w zakresie swoich potrzeb, preferencji, oczekiwań i pomysłów. W drugim etapie wybierzemy w konkursie najbardziej interesujące inicjatywy, które pobudzą mieszkańców do działania i urozmaicą ofertę kulturalną centrum kultury. Kilka innowacyjnych pod względem pomysłu i sposobu realizacji inicjatyw lokalnych będzie dofinansowanych jeszcze w tym roku w 100 % kosztów, co mamy nadzieję rozbudzi zainteresowanie mieszkańców i aktywnie włączy ich do działania.
Stawiamy na aktywnych i kreatywnych mieszkańców, którzy pomogą nam zmienić się dla Was. Liczymy na szeroko pojętą współpracę, na obecność na spotkaniach naszych mieszkańców i na szczery oraz otwarty dialog.
Już niebawem pierwsze spotkania i pierwsze kroki w kierunku kształtowania i kreowania nowej oferty Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce. Serdecznie zapraszamy!

/Zespół ochotników i animatorów
Gminnego Centrum Kultury
w Dąbrówce/

830 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzież z Gminy Radzymin na konferencji w Sejmie RP

Konferencja „Podziemna Armia Powraca. Młodzież w przywracaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych”, zorganizowana pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy we wtorek,...

Zamknij