ggg ggg ggg ggg

Gmina Zaręby Kościelne zakończyła realizację projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Na początku roku udało nam się zrealizować 4 bezpłatne szkolenia, w których wzięło udział 48 osób. W szkoleniach uczestniczyli mieszkańcy gminy, a jednym z kryteriów był wiek powyżej 25 lat.

Wśród uczestników znalazły się również osoby powyżej 65 lat, co tylko potwierdza, że na naukę jest zawsze dobry czas. Każde szkolenie przeprowadzono przez 2 dni przez 8 godzin, a zasób wiedzy do przekazania był naprawdę duży. Gmina zakupiła 3 komputery 2w1 w ramach projektu, które zostały następnie przekazane Szkole Podstawowej.
W ramach projektu uczestnicy mieli zapewnionego wykwalifikowanego instruktora, stanowisko komputerowe (laptopy, Internet, aplikacje niezbędne do szkolenia), materiały promocyjne tj.: notes, długopis, pendrive z materiałami szkoleniowymi, a także przerwy kawowe oraz obiad. W ramach uznania na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikat, który na kilku szkoleniach wręczała sama Pani Wójt Urszula Wołosiewicz.
Uczestnicy nabyli, bądź rozwinęli umiejętności praktycznego wykorzystania dostępu do Internetu i świadczonych za jego pośrednictwem usług, w tym e – usług publicznych.
Tematyka szkoleń została wybrana na podstawie deklaracji uczestników i obejmowała:
1. „Rodzic w Internecie” – 12 uczestników.
2. „Moje finanse i transakcje w sieci” – 36 uczestników.
Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” oraz środków budżetu państwa.
Na realizację projektu Gmina Zaręby Kościelne pozyskała kwotę 24 700,00 zł. Faktyczna wartość projektu wyniosła 23 034,90 zł.

/Gmina Zaręby Kościelne/

1 607 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Apel o wsparcie szpitala

Szanowni Państwo! W związku z trwającym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego wywołanego koronawirusem, Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej...

Zamknij