ggg
ggg ggg

GMINA POKRZYWNICA I POWIAT PŁOŃSKI LIDERAMI ZMIAN 2019 R.

Aktywni – tak jednym słowem można określić beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. 29 października wicemarszałek Wiesław Raboszuk spotkał się z Liderami Zmian. To właśnie ich projekty, realizowane przy wsparciu z UE, zostały docenione i wyróżnione. Jednymi z laureatów w kategorii Samorząd są gmina Pokrzywnica i powiat płoński.

Gmina Pokrzywnica (powiat pułtuski) jest laureatem plebiscytu pod względem dofinansowania z UE w przeliczeniu na mieszkańca – gminy wiejskie poniżej 5 tys. mieszkańców. Spośród pozyskanych ok. 13 mln zł z UE, na każdego mieszkańca gminy przypadło ponad 2 620 zł.
W ramach RPO WM na terenie gminy Pokrzywnicy realizowane są obecnie projekty dotyczące m.in. wymiany urządzeń grzewczych oraz instalacji OZE.
Powiat płoński jest laureatem plebiscytu pod względem dofinansowania z UE w przeliczeniu na mieszkańca – powiaty od 75 tys. mieszkańców. Spośród pozyskanych ponad 31 mln zł z UE, na każdego mieszkańca powiatu przypadło ponad 360 zł.
W ramach RPO WM powiat płoński pozyskał w ostatnim czasie środki m.in. na doposażenie szpitala w Płońsku, termomodernizacje Zespołu Szkół nr 3 czy przebudowę dróg w powiecie płońskim.
Już po raz trzeci wyłoniono mazowieckich Liderów Zmian na podstawie projektów dofinansowanych ze środków europejskich. W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono Liderów aż w czterech kategoriach: Samorząd, Firma, Nagroda Internautów oraz Nagroda Specjalna. Konkurs organizowany przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Nagrody wręczono 16 października 2019 r. podczas uroczystej gali.

/Info Urząd Marszałkowski
Województwa Mazowieckiego/

624 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Łochów International Champioinships V Memoriał Mariana Dzięcioła Grand Prix Polski Cheerleaders

Po raz kolejny w Łochowie odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders. W dniu 26.10.2019 r. sala sportowa...

Zamknij