ggg ggg ggg

Gmina Dąbrówka zwycięzcą drugiej edycji „Bitwy o wozy”!

Dzięki licznemu udziałowi mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich, Dąbrówka znalazła się wśród 49 gmin w Polsce, które otrzymają środki na zakup nowoczesnego samochodu pożarniczego w ramach ogłoszonej przez MSWiA akcji „Bitwa o wozy”.

Przypomnijmy, że podczas drugiej tury wyborów prezydenckich frekwencja wyborcza w gminie Dąbrówka wyniosła 77,96% i była najwyższa nie tylko w powiecie wołomińskim, ale również na obszarze dawnego województwa ostrołęckiego!
Dzięki mobilizacji mieszkańców, Dąbrówka znalazła się w gronie 49 gmin do 20 tys. mieszkańców w Polsce, do których trafią pieniądze na zakup nowoczesnego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednej z jednostek OSP, w ramach drugiej edycji akcji „Bitwa o wozy”, zorganizowanej przez MSWiA.
Wójt Radosław Korzeniewski, który w miniony poniedziałek, 27 lipca odebrał symboliczną promesę na sfinansowanie zakupu samochodu strażackiego, tak skomentował sukces na swoim profilu na fb:
– Wielka duma i radość! Promesa na zakup wozu ratowniczo-gaśniczego w nagrodę za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich 2020 dla naszej gminy! To dzięki Wam, Drodzy Mieszkańcy, dzięki Waszej mobilizacji i postawie obywatelskiej otrzymamy sprzęt, który będzie służył przez wiele lat całej naszej społeczności. Będzie chronił nas i nasze mienie. Jesteście wielcy! Dziękuję z całego serca!
Nic dodać, nic ująć. Wszystkim mieszkańcom Gminy Dąbrówka, którzy wzięli udział w wyborach i tym samym przyczynili się do zwycięstwa w „Bitwie o wozy” serdecznie gratulujemy!

/rl/

940 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Budowa największej inwestycji wodno- kanalizacyjnej w historii Gminy Tłuszcz dobiega końca!

Obecnie realizowany jest ostatni, III etap cz. 2 inwestycji na os. Klonowa- Norwida w Tłuszczu pn. „Przeciwdziałanie degradacji środowiska, ochrona...

Zamknij