ggg ggg ggg

Gmina Dąbrówka pozyskała prawie 3 miliony złotych na budowę dróg!!!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Gminy Dąbrówka. Jak poinformował wójt Radosław Korzeniewski, udało się pozyskać dotację z PROW w wysokości blisko 3 mln zł, na kompleksową przebudowę aż trzech dróg wraz z budową ścieżek pieszo-rowerowych.

100

Gmina Dąbrówka z sukcesem ubiegała się o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które zostanie przeznaczone na przebudowę następujących odcinków dróg: Trojany-Wszebory, Dąbrówka-Lasków oraz Kołaków.
W miniony czwartek, 14 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się oficjalne podpisanie umów w sprawie przekazania dotacji na ten cel.
– Jest to duży sukces, z tego względu, że złożyliśmy wnioski na kompleksową przebudowę aż trzech dróg wraz z budową ścieżek pieszo-rowerowych. Inwestycje te zostaną zrealizowane w latach 2016 – 2018 – mówi z satysfakcją wójt Radosław Korzeniewski.
Łączna kwota dotacji, którą udało się pozyskać to ok. 2,7 mln złotych. Dzięki tym środkom możliwe będzie wykonanie nowej podbudowy ulic wraz z nakładką asfaltową, a także wybudowanie ciągów pieszo-jezdnych na wspomnianych odcinkach.
Realizacja pierwszego z projektów, czyli odcinka Dąbrówka – Lasków, rozpocznie się jeszcze w tym roku. W następnych latach będą realizowane kolejne odcinki.
– W 2017 r. zamierzamy zrealizować drugi etap odcinka Dąbrówka-Lasków oraz Trojany-Wszebory, zaś w 2018 roku przeprowadzona zostanie przebudowa odcinka drogowego przez Kołaków – zapewnia wójt Radosław Korzeniewski.
/opr. R.L./

2 576 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Działania „Pasy”

5 lipca węgrowscy policjanci prowadzą na drogach powiatu działania „Pasy”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na korzystanie przez kierujących i pasażerów...

Zamknij