ggg ggg

GIMNAZJON APIN WYSZKÓW NA PODIUM MISTRZOSTW ŚWIATA

06-14.09.2014 r. w Rimini (Włochy) odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w kickboxingu, a w dn. 13-14.09.2014 w Londynie Mistrzostwa Świata prestiżowej federacji K-1 Global. Zawodnicy przewieźli medale: brązowy medal Marcin Borecki i srebrne: Piotr Trześniewski-Tryc oraz Błażej Sarnacki.

Wyszków w formule K-1 reprezentowali Marcin Borecki (-63,5kg) oraz Adrian Łokietek (-57kg).
Marcin pierwszy pojedynek stoczył z zawodnikiem gospodarzy, dlatego aby zwyciężyć musiał pokazać w walce miażdżącą przewagę. Borecki 2 razy posyłał gospodarza na deski, zwyciężając 2:1. W półfinale wyszkowianin spotkał się z doświadczonym Rosjaninem (późniejszym złotym medalistą), wynik 2:1 dla przeciwnika. Borecki zdobywa brązowy medal MŚ. Adrian Łokietek stoczył trudną walkę z Rosjaninem i nie awansował do strefy medalowej. Warto wspomnieć, że pierwszy raz brał udział w zawodach takiej rangi.

CAM00301
W równoległym czasie, bo 13-14.09.2014 w Londynie odbyły się Mistrzostwa Świata prestiżowej federacji K-1 Global. Na turnieju w barwach Wyszkowa mieli okazję pokazać się trener Paweł Deluga wraz z Piotrem Trześniewskim-Tryc oraz Błażejem Sarnackim. Obaj wrócili ze srebrnymi krążkami. Turniej odbywał się w wiosce olimpijskiej, gdzie oprócz 3 MŚ można było obejrzeć oferty sztuk i sportów walki z całego świata. Dla miłośników walki i wszystkiego, co z nią związane był to istny raj na ziemi. Piotrek walczył w A-klasie (-70kg). Na początek jednogłośnie pokonał Anglika rozprawiając się z nim niskimi kopnięciami w drugiej walce. Jeszcze lepiej poradził sobie z Rumunem dokładając precyzyjny boks. W pojedynku finałowym (3x3min.) walczył ze swoim rodakiem. Sędziowie uznali, że rywal Tryca zwyciężył pojedynek. Stosunkiem 2:1 Piotr zostaje Wicemistrzem Świata K-1.
Błażej rywalizował w B-klasie (-70 kg). W pierwszej potyczce walczył z Anglikiem. Pierwsza runda Błażeja nie zapowiadała się dobrze, jednak w kolejnych dwóch Sarnacki odbudował się i wypunktował bezlitośnie swojego rywala nie dając mu szans. W finale po raz kolejny Błażej zmierzył się z Anglikiem. Wyszkowianinowi zabrakło trochę precyzji, jednak 2 miejsce na Mistrzostwach Świata to ogromny sukces.
Trener Paweł Deluga pozytywnie wypowiada się o wszystkich zawodnikach:
– Jestem dumny zarówno z juniorów startujących w Rimini jak i srebrnych medalistów z Londynu. Piotrek i Marcin są już na wysokim poziomie wytrenowania, dlatego ich sukces mnie nie dziwi. Błażej i Adrian wykonali ogromny progres w krótkim czasie, to ich pierwsze międzynarodowe zawody i świetnie się zaprezentowali. Uważam, że młodych wyszkowian trenujących sporty walki stać na to, aby osiągać tak duże sukcesy.
Podziękowania:
GMINA WYSZKÓW, AG-TRANS, Zajazd BIAS, Bar Popularny, AD-POL, Hotel KAMIZA, ARAN, Adam Piórkowski, Jarosław Ciunajko, /P.D./

10656532_702335919834182_131440373_n

1 238 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Cześć i chwała Polskim Skrzydłom broniącym Ojczyzny z lotniska w Zielonce…

We środę 3 września delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im ppłk pilota Mariana Pisarka w Radzyminie z dyrektor Elżbietą Jeleń...

Zamknij