ggg

Gala Noworoczna 2020 – Sekcja Taneczna

Taniec jest jak muzyka lub malarstwo: nie ma celu. Ale czy możemy żyć bez tańca? Nie! Taniec jest językiem duszy, pozwala wyrazić czystą radość życia.

Gala Noworoczna 2020 Sekcji Tanecznych w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się 6 lutego w Sali widowiskowo-kinowej im. I. J. Paderewskiego. Punktualnie, bo o godz. 18:00 w imieniu Dyrektora MiGOK pana Artura Lisa prowadząca Galę Aleksandra Sęczyk powitała zgromadzoną Publiczność, w tym Burmistrza Łochowa pana Roberta Gołaszewskiego, Rodziców, Babcie, Dziadków oraz zaproszonych Gości.
Pierwszy występ to Grupa Baletowa, która swoje początki z tańcem rozpoczęła we wrześniu 2019 roku, uczęszczają do niej dzieci w wieku 3-9 lat. Małe Prima Baleriny razem z nauczycielem (choreografem) Donatą Dębińską zatańczyły swój pierwszy układ baletowy. Publiczność nie szczędziła braw, dziewczynki z dumą podrygiwały kłaniając się raz po raz. Na koniec występu zaprezentowały swoją ulubioną pozę.
Kolejnym wykonawcą była grupa Taneczna Next Level, który działa w MiGOK od 2015 roku. Grupa ma na swoim koncie już wiele osiągnięć tanecznych. Zespół stawia na zgranie w zespole i dużą pozytywną energię. Studio bierze udział w ogólnopolskich pokazach i zawodach tanecznych. Kierownikiem i założycielem jest pan Rafał Snopczyński, wieloletni tancerz, który swoją karierę oraz techniki taneczne szkolił u wielu znanych tanecznych osobowości. W wydarzeniu wystąpiły 4 grupy taneczne i 2 grupy akrobatyczne. Układy choreograficzne były dopasowane odpowiednio do grup wiekowych, tancerze wykazali się wielkim profesjonalizmem i charyzmą. Z pewnością pan Rafał był dumny ze swoich podopiecznych. Każdy występ był nagradzany wielkimi i gorącymi brawami.
Wykonawcą w kolejnej odsłonie była grupa FUL OUT, dzieci zatańczyły układ taneczny Hip Hop. Grupa dzieci do 12 lat, powstała w październiku 2019 r prowadzi ja pani Magda Kapuścińska – mistrzyni Polski we Free Style. Dzieciaczki z wielkim zapałem i mistrzowską precyzją zatańczyły. Następnym długo oczekiwanym momentem był występ grupy tanecznej Dance Mix. Dzieciaczki zaprezentowały elementy podstawowych technik tanecznych począwszy od tańców Latino poprzez elementy Hip Hopu, Jazzu, Zumby i Disco Dance. Maluchy dały popis na scenie , przy tym wymachując rękoma z pozdrowieniami dla swoich Rodziców. Dzieciaczki dały odczuć widowni, że na scenie czują się swobodnie, z uśmiechem i radością pokonywały kolejne kroki choreograficzne przygotowane przez pana Łukasza Cacko, który jest opiekunem grupy. Pan Łukasz jest finalistą i półfinalistą Mistrzostw Polski, jest laureatem wielu turniejów Grant Prix.
Wisienką na torcie był występ Latino Ladies – grupy pań, która poznaje tajniki poszczególnych tańców latino amerykańskich. Panie zaprezentowały podstawowe choreografie Salsy i Cha Chy. Ladies zatańczyły razem z prowadzącym zajęcia Łukaszem Cacko wprawiając publiczność w zachwyt i miłe odczucia.
Na zakończenie Gali i po mowie końcowej Publiczność nie szczędziła braw, był to wyraz podziękowania, a zarazem wielkiego zadowolenia uczestników, jak i wszystkich zgromadzonych gości. Miejski i Gminny Ośrodek Kultury ma powód do dumy , bowiem w przedsięwzięciu udział wzięło 140 uczestników z różnych grup tanecznych. Jest wielki progres do roku ubiegłego, zarażeni na taniec przybywają. Świadomość Rodziców na temat potrzeby rozwoju ruchowego, intelektualnego, komunikacji niewerbalnej sprawia, że nie szczędząc wolnego czasu przywożą dzieci na zajęcia, bo przecież trzeba pielęgnować swoje marzenia, trzeba trzymać się swoich ideałów. Należy śmiało iść przez życie z muzyką, którą się słyszy. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

/red. Aleksandra Sęczyk/

686 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Walentynki Seniorów

Dnia 8 lutego 2020 r. Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie już po...

Zamknij