ggg

„Fundacja PZU z Kulturą” w Zarębach Kościelnych

W Gminie Zaręby Kościelne od dnia 1 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych trwa realizacja projektu Stowarzyszenia ,,Nad Wągrodą w Chmielewie“ w ramach partnerstwa i dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU p.n.: ,,Mali artyści – wielkie serca – zabawa w teatr a prawdziwa sztuka“.

Celem jest zwiększenie dostępu do kultury wysokiej dzieciom i młodzieży szkolnej, podwyższenie ich wiedzy na temat teatru i dziedzictwa kulturowego, które ze sobą niesie na poziomie lokalnym.
Przez czas realizacji projektu dzieciaki wyjeżdżają do Teatru „Lalka” w Warszawie, gdzie poza obejrzeniem wspaniale wyreżyserowanych, barwnych przedstawień teatralnych uczestniczą w warsztatach lalkarskich „Ele- mele-dudki Teatrzyk malutki”. Poznali historię powstania i możliwości wszystkich rodzajów lalek m.in pacynek, jawajek. Mieli możliwość przyjrzeć się im z bliska, dotknąć i odegrać z ich pomocą drobne scenki. Własnoręcznie wykonali marionetkę, kukiełkę, lalkę grecką, sylwetki do teatru cieni. Dzieciaki odbyły wycieczkę po kulisach Teatru, czyli przestrzeniach zwykle niedostępnych dla widzów, obejrzały – zaplecze sceny, garderoby aktorów, pracownie (lalkarską i konstruktorską) wspólnie z aktorami Teatru Lalka, którzy byli przewodnikami po tajnikach ,,kuchni” teatralnej. Dzieci obserwowały aktorów w czasie próby tuż przed przedstawieniem. Poznały tajniki efektów specjalnych i magię jaką ze sobą niesie Teatr.
W gmachu Szkoły regularnie odbywają się warsztaty teatralne dla dwóch grup wiekowych 5-7 lat i 8-10 lat.
Na zakończenie Projektu dzieci wcielą się w rolę aktorów i wystawią na deskach Szkoły własne przedstawienie.
Dzieciaki przygotują we własnym zakresie z pomocą i wsparciem nauczycieli oraz pozostałych uczniów scenografię i rekwizyty. Premiera „Kopciuszka” odbędzie się dnia 10.04.2022 r. Po Premierze przewidziany jest poczęstunek dla rodziców i przybyłych gości. To będzie wielkie i podniosłe wydarzenie dla małych zuchów. Serdecznie zapraszamy!
/Info Gmina Zaręby Kościelne/

161 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
8 marca Dzień Kobiet

Dnia 8 marca 2022 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Andrzejewo świętowano Dzień Kobiet. Z tej okazji Klub Seniora zaprezentował zabawne...

Zamknij