ggg
ggg ggg

Finał Ekstraklasy Badmintona w Kobyłce

Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Kobyłce – była areną zmagań najlepszych drużyn o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Badmintonie.

10 lutego podczas finału ekstraklasy gościliśmy cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej: SKB Litpol-Malow z Suwałk, Hubala z Białegostoku, AZS AGH z Krakowa i ABRM z Warszawy.
Organizatorem zawodów był Polski Związek Badmintona przy ścisłej współpracy z WWL Badminton Club Marki i kobyłkowskiej „Trójki”. Patronatu nad wydarzeniem udzielił Burmistrz Miasta Kobyłka – Robert Roguski.
SKB Litpol-Malow Suwałki po raz 17. zdobył mistrzostwo polskiej ekstraklasy. W finale pokonał najgroźniejszego w ostatnich latach rywala w walce o cenny tytuł – Hubala Białystok .
W walce o brązowy medal spotkały się zespoły AZS AGH Kraków i ABRM Warszawa – debiutant w ekstraklasie. Drużyna z Warszawy pewnie, po zaciętej walce zdobyła brązowy medal. W zespołach podziwialiśmy najlepszych zawodników kraju oraz wielu zawodników z Europy (Danii, Szkocji, Rosji, Węgier, Irlandii), a nawet świata ( Indonezji). Z wielkim uznaniem oglądaliśmy wiele pasjonujących pojedynków, badminton na najwyższym poziomie sportowym. Po raz kolejny kobyłkowska hala sprawdziła się także jako arena zmagań na niemalże olimpijskim poziomie. Doskonała organizacja, gościnne przyjęcie zawodników, trenerów i sędziów, a także kibiców zdecydowanie kwalifikuje tę imprezę do grona najbardziej udanych. Organizatorzy już planują kolejne wydarzenie – Grand Prix Polski Open, gdzie wystartują tylko najlepsi zawodnicy z kraju.

/Emilia Buczyńska – Kołodziejek/

1 203 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Karnawałowe zabawy i ostatkowe zwyczaje w serockiej Izbie Pamięci i Tradycji

Spotkaniem w niedzielę, 11 lutego 2018 r. Izba Pamięci i Tradycji w Serocku rozpoczęła cykl o najpiękniejszych zwyczajach i obrzędach....

Zamknij