ggg ggg

Festyn wiejski w Zambrzyńcu po raz pierwszy!

Zambrzyniec w niedzielę, 23 lipca bawił się. Po raz pierwszy zorganizowano tam festyn wiejski. Jego inicjatorem była sołtys Agata Janiszewska – Grzymała, ale w organizację zabawy włączyło się wielu mieszkańców, bo przecież chęci i zdolności organizacyjne – to podstawa udanej imprezy.

 

fot1Na festyn przybyli zaproszeni przez Panią sołtys: Burmistrz Łochowa i jego zastępczyni, którzy zostali wybrani do jury konkursu „Mistrz Wypieków”. Gospodynie z Zambrzyńca prześcigały się w cukierniczej inwencji w wyglądzie i smaku wypieków. Jury zadecydowało, że w Zambrzyńcu królową wypieków i niekwestionowanym talentem cukierniczym popisała się Agnieszka Michalik, drugie miejsce zajęła Bogusława Tulwin, a Ewa Luberadzka trzecie.
Przyszło wielu mieszkańców z dziećmi, dla których zorganizowana była lekcja stomatologiczna. Lekcję poprowadziła Pani dr Joanna Kalinowska, która przekazała ogromną ilość informacji: o zdrowych zębach, jamie ustnej, próchnicy, profilaktyce i innych „zębowych” sprawach. Dzieci świetnie bawiły się biorąc udział w konkursie mycia zębów.
Podczas trwania festynu przybyli goście mogli spróbować ciast upieczonych przez panie z Zambrzyńca. Była kiełbaska z grilla, pyszne kanapki i swojski chleb ze smalcem, a uczestnicy festynu mogli spędzić niezapomniane chwile przy muzyce , którą prezentował DJ Adam.
/Info/

 

574 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mini-Festyn w Budziskach

W niedzielę, 30 lipca w Budziskach, sołtys tej miejscowości, Stanisława Górska wraz z mieszkańcami, zorganizowali Mini-Festyn dla dzieci. Zabawa dla...

Zamknij