ggg
ggg ggg

Festyn sportowo – rekreacyjny okazją do upamiętnienia 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

16 sierpnia 2020 r. na przystani w Brańszczyku odbył się Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Święta Wojska Polskiego w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

W niedzielę, 16 sierpnia mieszkańcy gminy Brańszczyk mieli okazję uczestniczyć w obchodach z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w sposób bardziej rekreacyjny i sportowy. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Krzysztof Bereda powitał widzów i uczestników, życząc wszystkim dobrej zabawy, a zawodnikom zwycięstwa. Następnie sędzia Andrzej Rębowski omówił zasady i regulamin turnieju piłki plażowej. Odbyło się losowanie drużyn i rozpoczął się turniej. Walka okazała się zacięta, a po sześciu meczach zwycięzcami zostali: Dominik Czajkowski oraz Jakub Leszczyński. II miejsce zajęli Sławomir Kądziela i Sebastian Wiśniewski, III miejsce zaś Sławomir Lisek i Kacper Bulzak.
Kolejną konkurencją były wyścigi kajakowe rozgrywane w konkurencji osad dwuosobowych. Łącznie wystartowało 7 osad.
W biegu finałowym kolejne miejsca zajęli: I miejsce – Jan Szymanik, Paweł Deluga, II miejsce – Paweł Kowalski, Patryk Osowiecki, III miejsce – Sławomir Lisek oraz Kacper Bulzak.
Niebawem do rywalizacji stanęli chętni w zawodach łódką pychówką. Pierwsze miejsce zajął Jan Szymanik, II miejsce Stanisław Kowalski, III miejsce ex aequo Norbert Suwałkiewicz oraz Paweł Lasota. W międzyczasie widzowie mieli przyjemność posłuchać piosenek wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brańszczyku, przy akompaniamencie orkiestry ,,Darmanista”.
Ostatnią, a zarazem najważniejszą konkurencją był Bieg Zwycięstwa na dystansie ok. 3 km, ze startem przy krzyżu w Sierakówcu a metą na przystani w Brańszczyku. Bieg miał na celu nie tylko prostą rywalizację, ale też promocję zdrowego stylu życia, jak również z okazji święta oddanie hołdu żołnierzom walczącym w wojnie polsko – bolszewickiej 1920 roku. Dlatego na numerach startowych zawodników zostały symbolicznie wymienione nazwiska osób walczących w tej wojnie, a pochodzących z ziemi brańszczykowskiej. Zanim zawodnicy dobiegli do mety zatrzymali się przy pomniku poległych oddając im hołd, złożyli kwiaty i znicze, odśpiewali hymn państwowy oraz zatknęli flagę, która towarzyszyła im od startu biegu.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostały wręczone przez wójta Wiesława Przybylskiego oraz radnych gminy: Hannę Zagożdżon i Jadwigę Stoszewską, nagrody. Były to puchary, albumy oraz inne drobne upominki.
Dla najmłodszych uczestników festynu także przewidziano atrakcje m. in. plac zabaw ze zjeżdżalnią oraz największą w gminie piaskownicę. Dla dzieci, które nie brały udziału w zawodach ani nie kibicowały starszym, organizatorzy przygotowali kącik plastyczny, w którym mogły uruchomić swoją wyobraźnię i kreować fantastyczne twory.
Na zakończenie całego festynu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny ,,DreamMelody”, który wykonywał utwory patriotyczne z XX wieku.
Dla zmęczonych rywalizacją zawodników, widzów i najmłodszych przygotowano poczęstunek, czyli tradycyjną grochówkę i kiełbaski. Najmłodsi skorzystali dodatkowo z waty cukrowej i popcornu.
Zabezpieczenie imprezy zapewniało OSP Brańszczyk, a organizatorami całego wydarzenia byli: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku oraz Stowarzyszenie Odnowa.
/info GCK,SiT/

235 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wszyscy Polacy stanęli do walki

Uroczystym otwarciem wystawy w dniu 14 sierpnia 2020 r. władze samorządowe Powiatu Węgrowskiego uroczyście zainaugurowały tegoroczne i wyjątkowe obchody 100....

Zamknij