ggg ggg ggg ggg

„Festiwal Ukraiński” w SP nr 4 – podsumowanie

Kolejny dowód na to, że społeczność Ząbek ma gorące i pełne współczucia serca.
W czwartek, 31 marca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Św. Jana Pawła II w Ząbkach, odbyło się wyjątkowe wydarzenie charytatywne – „Festiwal Ukraiński”.

Hasłem Festiwalu było: „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”, a jego celem była zbiórka pomocowa dla Ukrainy.
Na wydarzenie przybyło wielu znakomitych gości: Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk, Prezes PWiK Janusz Tomasz Czarnogórski, Prezes MCS Mariusz Ryciak, Komendant Straży Miejskiej Artur Lewandowski, Ks. Proboszcz Dariusz Korbik, Dyrektorzy ząbkowskich placówek oświatowych, prezydium Rady Rodziców, uczniowie, rodzice i inni wspaniali goście.
W tym dniu uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły dali popis swoich umiejętności: tanecznych, wokalnych, aktorskich, recytatorskich – a wszystko w pełnym wzruszeniu, w ramach solidarności z Ukrainą.
Mogliśmy zobaczyć występy uczniów klas: 1c, 2a i 2b, usłyszeć wiersz dziewczynki Iryny Bidnej, która napisała go w ukraińskim schronie, wyrecytowany przez jej przyjaciółkę Wiktorię Chupys z kl. VIb.
Nie zabrakło też występów innych utalentowanych uczniów- Kingi Wędołowskiej z kl. VIb, Marii Savitskiej z kl. VIIs, Amelii Oleszczuk i Ariany Mambetovej z kl. IVa oraz Ivana Nikitsina z kl. VIIIe- prezentujących wiersze oraz piosenki polskich i ukraińskich twórców. Wiersze wyrecytowały również nauczycielki naszej szkoły: p. Anna Baranek, p. Aleksandra Kielich oraz p. Katarzyna Pasierb.
Uczennica kl. 4s Vlada Kharkova wraz z mamą Darią przygotowała ciekawą i zabawną lekcję języka ukraińskiego, dzięki której już po kilku minutach goście znali wiele ukraińskich słów. Uczestnicy otrzymali także mini – słowniczki z podstawowymi zwrotami w języku ukraińskim.
Towarzyszył nam zespół „Magia strun” pod kierownictwem p. Viery Kamińskiej oraz pokazy tańca grupy „Shock Dance”. Nasz festiwal wsparła także swoim niesamowitym śpiewem mama Wiktorii, jednej z naszych uczennic- p. Beata Kurda, prezentując wzruszające i chwytające za serce utwory.
Całość przeplatana była licytacjami bonów, voucherów i obrazów, podarowanych przez hojnych darczyńców. Licytacje przygotowali i prowadzili: nasza nauczycielka p. Aneta Sawicka oraz przedstawiciel Rady Rodziców- p. Adam Biedrzycki, wspierała ich nauczycielka p. Katarzyna Wądołkowska.
W trakcie festiwalu uczestnicy mogli tworzyć siatkę maskującą, która zostanie dostarczona żołnierzom w Ukrainie. Było to przedsięwzięcie zorganizowane w ramach szkolnej innowacji „Ratownicy z czwórki”, pod kierownictwem p. Katarzyny Karcz.
Podczas całego wydarzenia była prowadzona loteria fantowa, wyplatane warkoczyki w kolorach flagi ukraińskiej, była kawiarenka z pysznymi ciastami, upieczonymi przez rodziców naszych uczniów. Działała restauracja, która serwowała barszczyk ukraiński, przygotowany przez firmę Elbar. Można było skosztować pierożków przyrządzonych przez mamy i babcie z rodzin ukraińskich. Najmłodsi mogli zrobić zdjęcie z Myszką Miki.
Nad całością czuwały panie prowadzące: Agnieszka Krupsińska- Pietrzak, Anna Kołakowska- Rogala oraz Maryana Basarab – ukraińska nauczycielka, która tłumaczyła treść na język ukraiński – była też dla nas inspiracją, a każdego dnia jest wzorem dzielnej i odważnej Ukrainki.
Nie zabrakło w tym dniu wzruszeń, łez, chwil zadumy i refleksji, ale były też wesołe akcenty, bo bardzo chcemy podnieść na duchu naszych ukraińskich gości. Pani Agata Ryciuk, mama uczennicy z klasy 2a, na zakończenie Festiwalu poprowadziła maraton zumby.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i serce! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że mamy wśród uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły, tak wielu ludzi o dobrych sercach.
Z całego serca dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM, którzy wsparli nas przedmiotami i usługami do licytacji: Pani Tatianie, Pani Joannie Milewskiej- Jasińskiej, Pani Joannie Marczak, Pani Januszowi Tomaszowi Czewińskiemu, Pani Renacie Boryka- Kwapisz, Pani Katarzynie Struczyńskiej, Panu Marcinowi Wojtczuk, Panu Mirosławowi Sobieckiemu, Teatrowi Garnizon Sztuki, Teatrowi Imka, Legii Warszawa, Państwu Hesiak za podarowanie voucherów do Gabinetu Kosmetycznego VIP, Pani Izabeli Marchlik z „Salonu fryzjersko- kosmetycznego Bolero”, Paniom Iwonie Tomczak i Monice Duralskiej z „Sali zabaw Maciarenka”, Pani Annie Kaczmarek z „Gabinetu stylizacji paznokci Lila Rouge”, Panu Przemysławowi Brzezińskiemu z gabinetu rehabilitacji „Manual Med”, Pani Agnieszce Żelskiej z Salonu bielizny & brafittingu „Kusicielka”, Pani Annie Jakackiej z „Ania Jakacka Make Up”, Pani Darii Kharkova i właścicielom Gabinetu Terapii Dziecięcej „Tygrysek”, Pani Annie Rosa z „Pizzerii Milano”, Pani Dorocie Brzóska z Przychodni Weterynaryjnej BlueVet, Właścicielom sklepu internetowego „Dla Maluszka”, Państwu Małgorzacie Wróblewskiej i Grzegorzowi Kozińskiemu z firmy MaxCar, Anonimowej Osobie, która podarowała piękne flowerboxy.
W imieniu organizatorów serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Dyrekcji Szkoły, Pracowników oraz Wszystkich Ludzi Dobrej Woli, bez których pomocy i życzliwości wydarzenie nie mogłoby się odbyć.
/opr. KW; źródło: SP nr 4 – Organizatorzy:
Agnieszka Krupsińska- Pietrzak,
Anna Kołakowska- Rogala, Anna Baranek,
Aneta Sawicka, Aleksandra Kielich;
foto: B. Śladowski; Org./

995 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Można już zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kobyłka

W poniedziałek, 19 kwietnia rozpoczął się etap zgłaszania projektów w Budżecie Obywatelskim Miasta Kobyłka. Tworzyć pomysły i zgłaszać projekty będzie...

Zamknij