ggg ggg ggg

Festiwal Szachowy „Wąsewska Wieża” już za nam!

143 uczestników, dwa dni rozgrywek pasjonatów szachów i radość ze zwycięstwa razy 3, bo zawodnicy startowali w trzech grupach – oto dorobek XII edycji Festiwalu Szachowego „Wąsewska Wieża” zorganizowanego w dniach 20 – 21 stycznia 2024 r. w Wąsewie.

W ubiegły weekend odbył się w Wąsewie Festiwal Szachowy „Wąsewska Wieża”. Dwudniowa impreza pod patronatem wójta Gminy Wąsewo Rafała Kowalczyka, to już XII edycja, która zgromadziła zawodników z wielu miejscowości i miast naszego regionu, m.in.: z Warszawy, Zielonki, Ostrowi Mazowieckiej, Siedlec. Grodziska Mazowieckiego, Stoczka, Stanisławowa Pierwszego, Olsztyna, a nawet kilku obcokrajowców.
Po raz kolejny gościnność Wąsewa – niewielkiej gminy w województwie mazowieckim, położonej 18 kilometrów od Ostrowi Mazowieckiej jest nieoceniona i godna pochwały.
Organizatorzy i sponsorzy Turnieju stanęli na wysokości zadania i dzięki ich pracy oraz wsparciu zawody udały się wyjątkowo dobrze. Należy docenić, więc:
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Gminę Wąsewo, Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie, Uczniowski Klub Sportowy ,,Wąsewska Wieża”, Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska, Bank Spółdzielczy w Wąsewie, Akademię Szachową Sobocińscy.

W rozgrywkach udział wzięło 43 uczestników, którzy w ramach wpisowego otrzymali każdego dnia pakiet w postaci kanapki, pączka, soku owocowego i do wyboru herbatę lub kawę oraz po długopisie do zapisywania partii. Jak oceniano frekwencja byłaby znacznie większa, gdyby nie atak zimy, co wiele osób mogło zniechęcić do przyjazdu.
Zawodników podzielono na 3 grupy w zależności od stopnia zaawansowania: A – gracze z rankingiem od 1600 pkt., B – z rankingiem 1400 – 120 pkt., C – początkujący (gracze z V kat. szachową oraz gracze bez kategorii).
Turniej przebiegał w bardzo dobrej, przyjaznej atmosferze, a organizatorzy przygotowali dużą ilość pucharów dla zwycięzców i dyplomów dla zawodników.
A oto wyniki i zwycięzcy turnieju szachowego:
W grupie C:

 1. Jan MAJCZYK,
  Warszawa 9.0 pkt. (100 %)
 2. Cezary SZCZECHURA,
  Wąsewo 7.0 pkt.
 3. Bogdan SIKORA,
  Przyborowie 7.0 pkt.
 4. Kacper IMIAŁEK, Ostrow Mazowiecka 6.5 pkt.
 5. Barbara KACZMAREK,
  Warszawa 6.5 pkt.
  W grupie B:
 6. Artur DZIURAWIEC, Grodzisk Mazowiecki 6.5 pkt.
 7. Waldemar WOLANIN,
  Siedlce 5.5 pkt.
 8. Mikołaj FERCHO,
  Wąsewo 5.0 pkt.
 9. Aleksander TYMIŃSKI, MUKS Stoczek 45 Białystok 5.0 pkt.
 10. Mateusz ŻOCHOWSKI,
  Stanisławów Pierwszy 5.0 pkt.
  W grupie A:
 11. Robert KRASIEWICZ, UKS TS z Zieloni Zielonka 6.0 pkt.
 12. Bartosz KOTARSKI, UKS Kopernik Olsztyn 6.0 pkt.
 13. Jarosław KOWALEWSKI, Grodzisk Mazowiecki 5.5 pkt.
 14. Dawid KRASIEWICZ, UKS TS z Zieloni Zielonka 5.0 pkt.
 15. Piotr KACZMAREK, UKS Czternastka Warszawa Ursus 5.0 pkt.

W grupie mistrzowskiej A dominował rodzinny team Krasiewiczów, który spotkał się w rozgrywkach ostatniej rundy.

Są to wyniki dla pierwszych pięciu graczy, ale puchary też otrzymali w różnych klasyfikacjach jeszcze inni zawodnicy. Więcej informacji o wynikach na stronie turnieju.
/oprac. KW/

273 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dorośli i dzieci wyrzucają elektrośmieci

Wizyta w Ogródku Jordanowskim może być świetną okazja do przeprowadzenia z maluchami mini lekcji o ekologii. W czwartek, 18 stycznia...

Zamknij