ggg
ggg ggg

Ferie za nami

Dzieci i młodzież z Mazowsza właśnie zakończyły dwutygodniowy okres Ferii Zimowych. Choć wiele osób wyjeżdżało na zimowe szaleństwa, to ci co zostali, również nie mogli narzekać na nudę, a to m.in. dzięki ofercie jaką przygotował Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie.

Każdy dzień rozpoczynał się o 10:00 bajkowym porankiem, który przez półtorej godziny zabierał dzieci w świat bohaterów najnowszych filmów, m.in. SuperPies TurboKot.
Oprócz seansów, dzieci mogły skorzystać z zajęć ceramicznych prowadzonych przez artystę-ceramika Romana Kuzelyaka, plastycznych prowadzonych przez artystę-plastyk Katarzynę Balę, teatralnych prowadzonych przez artystkę pantomimy Elżbietę Pastecką, tanecznych prowadzących przez Studio Tańca Next Level oraz MMA prowadzonych przez Volodymira Surmacha.
Dzieci również bardzo chętnie korzystały z darmowych ciepłych posiłków przygotowywanych przez panie z MiGOK, a sponsorowanych przez lokalne firmy: Duet, Marcinex, Mirjan 24, Robson, Sklep Drobiowy Agata Szelest, Górmax, Sieć sklepów Topaz. Wspaniałą atrakcją dla dzieci był również spektakl edukacyjny „Prastara Książnica – Skarb i Tajemnica” połączony z balem karnawałowym poprowadzonym przez Teatr Maska. Niestety z powodu deszczowej pogody nie udało się zrealizować zaplanowanego ogniska. Pieczone kiełbaski dzieci musiały zjeść w budynku, co jednak nie przeszkodziło im w dobrej zabawie.
Do pomocy w realizacji ferii przyczyniły się również studenci ŁUTW (Danuta Rusiniak, Teresa Mauer, Krystyna Królik, Halina Bieńkowska, Teresa Ziółkowska, Alicja Karman, Barbara Ziółkowska, Elżbieta Łach, Zygmunt Toński, Bożena Wyrębek), którzy pomagali w zajęciach plastycznych. Zajęcia te odbywały się w Bibliotece im. Medarda Downarowicza w Łochowie, dzięki uprzejmości Dyrektor Beacie Załeckiej.
Mamy nadzieję, że udane ferie na długo zostaną w pamięci każdego uczestnika zajęć. A wszystkim osobom zaangażowanym w przebieg i organizację tych dwóch minionych tygodni, serdecznie dziękujemy!

/Milena Piotrowska-Zacheja/

552 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Waldemar Cyran wójt gminy Sadowne został wybrany Samorządowcem 2019 roku

W plebiscycie zorganizowanym przez Tygodnik Siedlecki Wójt Gminy Waldemar Cyran został wybrany Samorządowcem 2019 roku. Dyplom i statuetkę odebrał w...

Zamknij