ggg ggg ggg ggg

Europa Schumana – dlaczego warto odkrywać wartości w życiu?

W Starej Elektrowni 7 lutego 2023 r. w ramach programu działań Młodzieżowej Rady Miasta Ostrów Mazowiecka odbyło się spotkanie z przedstawicielem Instytutu Myśli Schumana, Krzysztofem Janowskim, twórcą filozofii GOOD WAY Life Discovery, mentorem, logoterapeutą i przedsiębiorcą.

W ramach swoich działań Instytut Myśli Schumana prowadzi projekt budowania dobrego wizerunku Polski w Europie i na świecie. Partnerem Instytutu na Ziemi Ostrowskiej jest Stowarzyszenie Ludzie z Pasją.
Prelegent – Krzysztof Janowski zwrócił uwagę słuchaczy na szeroko pojętą odpowiedzialność opartą na wartościach, potrzebie skupienia się na innych zamiast na sobie, kierowania na nich podejmowanych działań. Przekonywał, że tylko życie dla innych pozwala osiągnąć prawdziwe zaspokojenie pragnień oraz wewnętrzny spokój. Powtarzał: „Jeżeli pomożesz komuś przejść na drugą stronę, sam również się tam znajdziesz! Żeby zmienić coś w swoim życiu nie wystarczy chcieć, trzeba wstać, zaryzykować i zrobić krok do przodu”.
Po raz pierwszy ostrowska młodzież spotkała się z przedstawicielami
Instytutu Myśli Schumana w maju zeszłego roku, którzy wtedy przedstawili życiorys oraz przybliżyli idee
i inicjatywy podejmowane przez Roberta Schumana.

/info/

147 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzi Przedsiębiorczy z Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie odnieśli pierwszy sukces!

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie może się pochwalić szkolną grupą „Młodych Przedsiębiorczych”, którzy pozyskali pierwszy grant na...

Zamknij