ggg ggg ggg ggg

Ekologiczny Piknik Rodzinny

W piątek, 15 września w Zespole Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce, odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Był to nie tylko czas zabawy na świeżym powietrzu, ale też kształtowania postaw proekologicznych mieszkańców Powiatu Wołomińskiego oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko.

W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Burmistrz Zielonki Kamil Michał Iwandowski, Skarbnik Miasta Zielonka Monika Sopińska, Dyrektor Zespołu Szkół w Zielonce Anna Nowińska-Mróz oraz naczelnicy Wydziału Ochrony Środowiska oraz Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Wołominie.
Na gości czekały atrakcyjne stoiska promujące edukację ekologiczną, m.in. stanowisko ze zdrowymi sokami wyciskanymi na miejscu, stanowisko energorower, eko pokój zagadek, stanowisko segregacji odpadów na czas, koło fortuny i gry plenerowe.
Młodzież mogła założyć mini ogródek ziołowy w słoiku, wykonać mydełko z wykorzystaniem wybranych ziół czy samodzielnie skonstruować budkę lęgową dla ptaków.
Uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z ofertą przyrodniczą przedstawioną przez Nadleśnictwo Drewnica, ciekawymi informacjami m.in. na temat chorób przenoszonych przez pajęczaki prezentowanych przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną Województwa Mazowieckiego jak również zwiedzić wóz strażacki Komendy Powiatowej PSP w Wołominie. Na pikniku byli również obecni przedstawiciele Policji.
W trakcie trwania pikniku odbyła się akcja „Roślina za elektroodpady”, która miała na celu propagowanie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i recyklingu. Każdy kto przyniósł odpowiednią ilość elektroodpadów otrzymał roślinkę ogrodową w doniczce. Rozdaliśmy 150 sadzonek roślin w pojemnikach. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Podczas wydarzenia było dużo innych atrakcji m.in.: występy taneczne uczniów Zespołu Szkół w Zielonce, zawody sportowe, pokazy karate Kyokushin.
Młodzież mogła skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, lodów, waty cukrowej oraz przekąsek w postaci świeżych owoców.
Mieszkańcy powiatu wołomińskiego spędzili to piątkowe popołudnie przyjemnie i pożytecznie.
Zadanie pn. „Ekologiczny piknik rodzinny w Zespole Szkół im. Ignacego Mościckiego w miejscowości Zielonka, Powiat Wołomiński” został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.
/Powiat Wołomiński/

320 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Za nami I Ząbkowska Wyprzedaż Garażowa. Na kolejną zapraszamy już w sobotę, 30 września!

W ubiegłą sobotę, 23 września w Pasażu Orla (pomiędzy tunelem, a bazarkiem) zorganizowana została pierwsza ząbkowska „Wyprzedaż Garażowa”. Pomysł zorganizowania...

Zamknij