ggg ggg ggg ggg

Eko-Skwer w Ząbkach zaprasza!

Wraz z początkiem czerwca, na mapie Ząbek pojawiło się nowe, interesujące miejsce. Nieopodal PSZOK, przy ul. Zycha powstał pierwszy w mieście i okolicy Eko-skwer.

Oficjalne otwarcie ząbkowskiego Eko-skweru odbyło się 1 czerwca, w Dzień Dziecka.
Inauguracji towarzyszyło mnóstwo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, takich jak: dmuchańce, gry i konkursy ze Strażą Miejską, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.
Eko-skwer to miejsce z przeznaczeniem dla dzieci i dorosłych, na którym znalazły się zabawki wykonane z recyclingu, ścieżka edukacyjna z nawierzchnią mineralną oraz ławki, a także budki lęgowe dla ptaków i nasadzenia roślin ozdobnych.
Skwer przy ul. Zycha z jednej strony ma zachęcać do zabawy, z drugiej pomagać w edukacji ekologicznej. Stworzony został w duchu coraz popularniejszego ruchu zero waste, zakładającego wypracowanie takiego stylu życia, który nie generuje żadnych odpadów i znajdującego zupełnie nowe przeznaczenie dla pozornie niepotrzebnych, starych rzeczy.
Eko-skwer otwarty jest przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:00, a w soboty i niedziele w godz. 10:00-20:00. Zapraszamy do odwiedzania i korzystania z tego urokliwego miejsca!

/opr. KW/

703 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza Dama z wizytą w Serocku

W poniedziałek, 6 czerwca Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, złożyła wizytę w Centrum Szkoleniowym Orange w Serocku, w którym przebywają...

Zamknij