ggg ggg

Dziewczęta z radzymińskiej „Czartoryskiej Dwójki” mistrzyniami rejonu: Nowodworskiego, Piaseczyńskiego, Legionowskiego, Wołomińskiego i Otwockiego !!!

Ten rok obfituje w wiele sukcesów sportowych, zarówno w Szkole Podstawowej nr 2, jak i w Gimnazjum nr 2 w Radzyminie.

Wszystko zaczęło się w styczniu od mistrzostw gminnych, następnie zawodów rejonowych, powiatowych i w końcu mistrzostw międzypowiatowych, które były ostatnim etapem w drodze do Mistrzostw Mazowsza w piłce ręcznej.

 

Radzymina

Wiele lat czekaliśmy na taki sukces w szkole podstawowej. Oczywiście zawsze znajdowały się jakieś „perełki” w sportach indywidualnych, które kwalifikowały się do Mistrzostw Mazowsza, ale w sportach drużynowych, to o wiele bardziej skomplikowana sprawa. (Owszem, pięć i trzy lata temu dziewczęta z gimnazjum awansowały do zawodów o takiej randze, ale w szkole podstawowej takiego faktu nie odnotowaliśmy od lat). Wszystko zaczęło się w styczniu od mistrzostw gminnych, następnie zawodów rejonowych, powiatowych i w końcu mistrzostw międzypowiatowych, które były ostatnim etapem w drodze do zawodów o najwyższej randze w zawodach szkolnych – Mistrzostw Mazowsza. Dziewczęta z radzymińskiej „Dwójki” to prawdziwe mistrzynie, które nie szczędzą czasu na to, aby osiągać najwyższe wyniki sportowe.

 

Praca w sekcji piłki ręcznej ROKiS, praca w ramach zajęć Szkolnego Koła Sportowego działającego przy Zespole Szkół im. ks. E. Czartoryskiej, wyjazdy na liczne weekendowe turnieje, udział w turniejach ligi wojewódzkiej oraz w zgrupowaniach w czasie ferii zimowych, oraz wakacji organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka Radzymin” musi dać plon w postaci zwycięstwa. Pierwszy znaczący sukces sportowy „Czartoryskiej Dwójki” w tym sezonie, miał miejsce 26 marca, w hali Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie spotkały się najlepsze drużyny z gimnazjów w powiecie wołomińskim: Gimnazjum w Tłuszczu, Gimnazjum w Zielonce, Gimnazjum Sportowe nr 5 w Wołominie oraz Gimnazjum nr 2 w Radzyminie. W pierwszej fazie zawodów odbyły się mecze: Gimnazjum Tłuszcz – Gimnazjum nr 2 Radzymin (3:19), oraz Gimnazjum nr 5 Wołomin – Gimnazjum Zielonka (5:17). W walce o trzecie miejsce zmierzyły się dwa przegrane zespoły z w/w pojedynków. Zwyciężyło Gimnazjum z Tłuszcza (7:5). Mecz o złoto odbył się między zespołami z Zielonki i Radzymina.

Radzymina

Pierwsza połowa nie zwiastowała zwycięstwa naszych dziewcząt (ba, początkowy wynik meczu 4:0 dla przeciwnika nawet stawiał nas w bardzo trudnej sytuacji). Jednakże nasze dziewczęta zmobilizowały się i w drugiej połowie pokonały dziewczyny z Zielonki wygrywając 11:9! Po emocjonującej grze i wsparciu kibiców z „Dwójki” odniosłyśmy zwycięstwo na skalę powiatu. (Nasze zwyciężczynie to: Magdalena Wróblewska IIIc, Barbara Kaczor IIIc, Martyna Kępista IIIc, Patrycja Giera IIa, Wiktoria Rudzka IIa, Julia Wardakowska IIa, Paulina Zamęcka IIa, Julia Stencel IIa, Iga Stępniak IIa, Aleksandra Kaczor Ia, Julia Filipek Ia, Julia Rocka Ia, Julia Całka Ia, Julia Pacholczyk Ia). W ubiegły czwartek, 9 kwietnia w Karczewie byliśmy świadkami kolejnego wielkiego sukcesu nauczycieli wychowania fizycznego, tym razem za sprawą uczniów szkoły podstawowej. W turnieju brały udział: SP nr 2 Karczew (pow. Otwock), SP Dębinki (Nowy Dwór Mazowiecki), SP Józefów (Legionowo), SP Gołków (Piaseczno), oraz SP nr 2 Radzymin (reprezentujące powiat Wołomin). Dziewczęta z klas V i VI zdobyły złoty medal i tym samym mistrzostwo międzypowiatowe w piłce ręcznej.

Radzymina

 

(Nasze zwyciężczynie to: Derlacz Jolanta, Dmowska Milena, Jankowska Paulina, Kowalska Sandra, Jarząbek Julia, Piluch Aleksandra, Stronk Aleksandra, Szczepanek Klaudia, Szczepanek Oliwia, Trojanowska Liwia, Tymoszuk Wiktoria, Wojcieszkiewicz Karolina, Wójcicka Sandra, Zyska Zuzanna). Pierwsze miejsce w Karczewie dało nam awans do Mistrzostw Mazowsza, które odbędą się w dniach 29-31 maja w Radomiu. Tam, dziewczęta z radzymińskiej „Dwójki” będą walczyły z najlepszymi reprezentacjami szkół podstawowych z województwa. Liczymy na dobry występ naszych reprezentantek.
/Monika Sawicka
Nauczyciel w ZS im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie/

2 327 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
O współpracy z Lasami Państwowymi, geodezji i wspólnych działaniach ochronnych rozmawiali starostowie na konwencie

W ubiegłym tygodniu w przepięknym Pałacu Łochów odbył się kolejny Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego. Obrady trwały dwa dni 9 -...

Zamknij