ggg
ggg ggg

Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa

15 stycznia obchodziliśmy Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W związku z tym ostrowscy, małkińscy i nurscy policjanci prowadzi akcję promocyjną narzędzia służącemu mieszkańcom do zgłaszania zagrożeń znajdujących się w ich najbliższym otoczeniu.

Policjanci przekazali plakaty na temat sposobu funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przedstawicielom instytucji samorządowych.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.
Każda osoba może mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie policjanci weryfikują te sygnały.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.
Od początku 2020 r. roku do jego końca mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 713 zagrożeń z czego 39 stanowiło żart/pomyłkę, 380 zostało potwierdzonych (w tym 292 wyeliminowanych) a 294 niepotwierdzono.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były:
– przekraczanie dozwolonej prędkości – 204
– niewłaściwa infrastruktura drogowa – 194
– zła organizacja ruchu – 100
– spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 57
– nieprawidłowe parkowanie – 44
– dzikie wysypiska śmieci – 40

Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich. Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.
Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

/KPP w Ostrowi Mazowieckiej/

91 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konferencja on–line dotycząca realizacji akcji szczepień w powiecie ostrowskim

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja on-line dotycząca realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 na terenie powiatu ostrowskiego. Na zaproszenie...

Zamknij