ggg ggg ggg ggg

Dzień Sołtysa 2023 w gminie Małkinia Górna

10 marca 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyło się uroczyste spotkanie z Sołtysami z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa. Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek podziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę i życzyła przede wszystkim zdobycia zaufania mieszkańców i wdzięczności ze strony naszej lokalnej społeczności. Niektóre gminy mogą nam pozazdrościć Sołtysów – komentowała podczas spotkania Pani Wójt.

W gminnych obchodach Dnia Sołtysa uczestniczyli: Sołtysi z 24 na 29 sołectw, Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Jacek Bogdan oraz przedstawiciele Urzędu Gminy: Pani Marzena Kulesza – Skarbnik Gminy, Pani Anna Spalitabaka – Kierownik Referatu Organizacyjnego, Kadr i Promocji, Pani Urszula Rytel – Zastępca Kierownika Referatu Organizacyjnego, Kadr i Promocji, a także Dyrektor GOKiS – Pani Ewa Siwek.
Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek powitała wszystkich gości zgromadzonych na uroczystości. Następnie podziękowała Sołtysom za współpracę, za inicjatywy podejmowane na rzecz lokalnej społeczności i za otwartość na problemy mieszkańców. Pani Wójt życzyła wszystkim Paniom i Panom Sołtysom: zdrowia, dobrej współpracy z mieszkańcami oraz wielu ciekawych pomysłów, które poprawią jakość życia mieszkańców poszczególnych sołectw.
Ponadto Pani Wójt życzyła wszystkim Sołtysom uznania za pracę również ze strony samych mieszkańców i zdobycia ich zaufania, bo – jak zaznaczyła – to jest najważniejsza nagroda. Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek przekazała w ramach wdzięczności za współpracę uczestnikom spotkania listy gratulacyjne, upominki, kwiaty oraz zaprosiła wszystkich Sołtysów na poczęstunek i tort.
W imieniu radnych głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Pan Jacek Bogdan, który pogratulował Sołtysom pełnienia ważnej funkcji. Zaznaczył, że Sołtysi są ostatnim ogniwem w hierarchii władzy i jednocześnie pierwszym, bo są najbliżej mieszkańców i ich problemów. Przewodniczący Rady Gminy dziękował również Sołtysom za cierpliwość. Choć współpraca z mieszkańcami bywa czasem trudna, to warto dążyć do porozumienia się, bo my jesteśmy dla ludzi, a nie ludzie dla nas i im służymy –podkreślił.
Artystyczną część spotkania przygotował Zespół „Małkinianka” pod dyrekcją Pana Mirosława Sienickiego. Zespół specjalnie na Dzień Sołtysa przygotował i zaprezentował repertuar biesiadny, co pięknie wpisywało się w gminne obchody święta gospodarzy sołectw gminy Małkinia Górna.
Dziękujemy Paniom i Panom Sołtysom za pracę, która przyczynia się do rozwoju gminy Małkinia Górna oraz za obecność na spotkaniu. Serdeczne podziękowania składamy również przybyłym gościom oraz Zespołowi „Małkinianka” za przygotowanie duchowej uczty w ludowych rytmach.

/Info UG Małkinia Górna/

657 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne inwestycje wodno – kanalizacyjne

Za nami podpisanie pierwszych umów inwestycyjnych w tym roku. Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk spotkał się z 3 wykonawcami, którzy w...

Zamknij