ggg ggg ggg

Dzień Pluszowego Misia

  • Jaki dziś dzień – zapytał Puchatek
  • Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek
  • To mój ulubiony dzień.

25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Ten dzień w bibliotece świętowaliśmy razem z uczniami klas 0 wraz z wychowawcami Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku.

Podczas spotkania mali czytelnicy poznali historię powstania pluszowego misia, rozwiązywali zagadki, oglądali książki, których bohaterami są misie, a także wysłuchali opowiadania
pt. „Uwierz w siebie” oraz „Nie ma jak dom!”. Po części teoretycznej, na dzieci czekała niespodzianka, której musiały same poszukać. Okazało się, że pomiędzy półkami z książkami ukrył się miś panda. Miś, który się porusza i mówi, a nawet umie czytać. Ale najpierw musiały obudzić misia, który po wybudzeniu przywitał się z dziećmi. Następnie przeczytał opowiadania, których bohaterem jest miś i jego przyjaciele. Przedstawił dzieciom swoich misiowych przyjaciół m.in. Puchatka, Uszatka, Yogiego, Paddinktona, Mielubisie oraz Colargola, a także wykonał z dziećmi ćwiczenia gimnastyczne.
Na zakończenie spotkania miś poczęstował dzieci słodkościami z literami, z których można było ułożyć napis Dzień Pluszowego Misia.
Dziękujemy za miłe spotkanie.

CZY TO JUTRO CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ!
/Info Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku/

266 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową Brańszczyk

Zamknij