ggg ggg ggg ggg

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2023 r. miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, upamiętniająca 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Obchody odbyły się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku.

Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, nauczycieli i uczniów. Z tej okazji wójt gminy Brańszczyk zaprosił społeczność szkół podstawowych z terenu gminy na uroczystość, w której udział wzięli dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkół, także emerytowani, przedstawiciele Rad Rodziców, dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty- Michał Giers, Siostry Zakonne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, wikary z Parafii w Brańszczyku- ks. Maciej Cholewiński, przedstawiciele władz samorządowych: wójt- Wiesław Przybylski, przewodnicząca Rady Gminy – Ewa Wielgolaska wraz z radnymi, sekretarz- Beata Wójcik, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji- Bogdan Czarnecki. Przybyłych gości powitała Dyrektor GCKSiT w Brańszczyku- Dorota Socik.
Oświata jest kluczowym elementem rozwoju społecznego i gospodarczego. Święto to przypomina nam o tym, jak ważna jest praca nauczycieli i jak wielki wpływ mają oni na życie młodych ludzi. Corocznie z tej okazji wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski spotyka się z przedstawicielami placówek oświatowych, by podziękować im za trud pracy pedagogiczno-wychowawczej. Podczas uroczystości nauczycielom wręczone zostały upominki oraz kwiaty przygotowane przez uczniów z ZPO w Porębie Średnie, SP w Trzciance oraz SP w Nowej Wsi.
Uroczystość uświetniły występy Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Białe”, działającego przy GCKSiT w Brańszczyku oraz koncert pt.:
„Altówka w roli głównej, niecodziennie i kameralnie” w wykonaniu Jadwigi Stanek, Katarzyny Wasińskiej i Marii Lewandowskiej.

/Info UG Brańszczyk/

368 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Prof. Robert Gajda na XII Kongresie Medycyny Sportowej Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Medycyny Sportowej Centrum Kongresowe Hala Stulecia Wrocław

,,Sportowe życie — zdrowe życie” W dniach 19-21 października w Centrum Kongresowym – w Hali Stulecia we Wrocławiu odbył się...

Zamknij