ggg ggg

Dzielimy się chlebem, dzielimy się tańcem i śpiewem – plon niesiemy, plon… (03.09.2013)

Doroczne dożynki powiatowe zorganizowane zostały w Bogutach – Piankach. Do wspólnego świętowania zaprosił Zbigniew Kamiński, starosta ostrowski oraz Dariusz Rafalik, przewodniczący Rady Powiatu.

1 września na placu przy Urzędzie Gminy w Bogutach – Piankach odbyły się VI Dożynki Powiatowe. Tradycyjnie rozpoczęły się nabożeństwem w Kościele p. w. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach. O rolniczym trudzie i wdzięczności dla rolników, dzięki którym tego chleba nie będzie brakować mówił ks. Jerzy Krysztopa – proboszcz parafii w Zuzeli. Poświęcone wieńce, w sumie dziewięć, zostały w uroczystym korowodzie przeniesione  na miejsce dalszych obchodów.  Dożynki otworzył starosta ostrowski Zbigniew Kamiński. Wraz z przewodniczącym odebrali od starostów dożynkowych świąteczny, dożynkowy chleb, którym następnie podzielili się z uczestnikami obchodów. W tym roku starostami dożynek byli: Teresa i Eugeniusz Boguccy – rolnicy z Bogut – Pianek. Z podziękowaniami za plony zwrócili się do rolników gospodarze dożynek. Na temat gminy, o sukcesach i problemach oraz zamierzeniach usłyszeli zebrani od wójta gminy – Józefa Boguckiego. W związku z pobytem delegacji z zaprzyjaźnionego miasta Zasławia pozdrowienia dla polskich rolników i mieszkańców powiatu ostrowskiego przekazał Walentyn Pańkowski – burmistrz Zasławia z Ukrainy. Mogliśmy podziwiać piękne stroje i występy dwóch zespołów tanecznych z Zasławia: Barwograj, prezentujący tańce ludowe i Plejada z pokazem tańca towarzyskiego. Pomiędzy koncertami i występami artystycznymi zostały rozstrzygnięte konkursy: na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, „Wiedzy ekologicznej i rolniczej”, „Wiedzy o BHP w rolnictwie” oraz „Wiedzy o PROW 2007 – 2013”. Laureatom nagrody wręczyli starosta Zbigniew Kamiński, przedstawiciele KRUS oraz ODR.


Nie mogło zabraknąć miejscowych artystów i gorąco oklaskiwanego koncertu Żurawiaków, zespołu założonego przez Romana Świerżewskiego, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Prezentowali się również uczniowie szkoły podstawowej. W trakcie obchodów pomyślano także o najmłodszych. Był specjalny blok pt. „Kolorowy zawrót głowy”, występy młodych talentów np. Eweliny Pabian, konkursy z nagrodami, a obok wesołe miasteczko i malowanie twarzy, co szczególnie lubią najmłodsi. Dla starszych przygotowano stoiska gastronomiczne . Można było obejrzeć wystawy, prezentacje lub spróbować specjałów przygotowanych dla uczestników dożynek.
Gwiazdę Wieczoru okazał się zespół „The Postman – Polscy Beatlesi”, grający najpiękniejsze piosenki grupy The Beatles i z powodzeniem upodabniający się strojem i zachowaniem do swoich idoli. Impreza zakończyła się występem zespołu RAM, Event i pokazem sztucznych ogni. Każdy znalazł coś ciekawego i na pewno wrócił do domu z mnóstwem wrażeń.
Całą imprezę prowadził i zapowiadał występy Jerzy Tryniszewski.
/K.W./

Galeria zdjęć

997 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pułtuszczanie zdecydują, czy chcą odwołania burmistrza przed upływem kadencji (03.09.2013)

26 sierpnia Komisarz Wyborczy w Ciechanowie - Andrzej Kuba podpisał postanowienie o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza Pułtuska, Wojciecha...

Zamknij