ggg
ggg ggg

Działania służb miejskich w okresie epidemii

W związku z zapytaniami odnośnie działań podejmowanych przez urząd w zakresie dezynfekcji przestrzeni publicznej referat Utrzymania Infrastruktury i Komunikacji Miejskiej UM Ząbki informuje, że:

– w środkach ząbkowskiej komunikacji miejskiej (autobusy linii Z-1, Z-2, Z-3) uchwyty, poręcze są myte i dezynfekowane co najmniej raz dziennie. Raz na tydzień jest przeprowadzana dezynfekcja całego pojazdu poprzez rozpylenie środka na bazie alkoholu;
– przystanki komunikacji miejskiej (wiaty i przestrzeń w pobliżu wiat) dezynfekowane były 16, 20, 25 i 27 marca br.;
– od 16.03.2020 r. przynajmniej trzy razy w tygodniu dezynfekowane były przyciski wind znajdujących się w tunelu.
W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących profilaktyki sanitarno-epidemiologicznej od dnia 01.04.2020 r. pracownicy UM Ząbki jeszcze w większym niż dotychczas stopniu będą podejmowali działania zabezpieczające. Przystanki komunikacji miejskiej odkażane będą trzykrotnie w ciągu tygodnia (w poniedziałki – środy – piątki). Przyciski w windach dezynfekowane będą dwa razy w ciągu dnia roboczego i raz w dni wolne od pracy.
Dodatkowo pragniemy poinformować, że wyłączyliśmy z możliwości korzystania wszystkie place zabaw, siłownie plenerowe, skwer i park. Ww. miejscach ustawiono tablice informacyjne, a w niektórych przypadkach urządzenia zabezpieczono folią, aby nie można było z nich korzystać. Wszystkie urządzenia i zabawki przed ponownym oddaniem ich do użytkowania podlegać będą dezynfekcji.
Pragniemy przypomnieć, że za złamanie zakazów związanych ze stanem epidemii grozi kara pieniężna w wysokości od 5 000 zł do 30 000 zł. Prosimy o zachowanie rozwagi.
/Info/

477 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
SP nr 2 w Słupnie pomaga Radzymińskim Medykom!

Dyrektor oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie włączyli się w aktywną pomoc w ramach społecznej...

Zamknij