ggg ggg

Dyskusja na temat regionalizmu

9 stycznia obchodziliśmy w Ostrowi Mazowieckiej Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej. Tematem spotkania, zorganizowanego online były główne wyzwania Ośrodka Edukacji Regionalnej w Ostrowi Mazowieckiej w pierwszych latach działalności.

Organizatorzy przygotowali cykl wykładów z udziałem: Anny Grunwald z Państwowego Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Marii Weroniki Kmoch, historyczki i regionalistki, Artura Warchala z Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, Krzysztofa Beredy i Moniki Andrzejewskiej z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku. To kolejna owocna dyskusja na temat regionalizmu i budowania lokalnej tożsamości.
Obchody w tamtym roku pokazały, że jest potrzeba wracania do korzeni. Pielęgnowanie tradycji, wyciąganie historii domowych i przede wszystkim przekazywanie ich dalej, to jest nasz główny cel – powiedział w posumowaniu burmistrz miasta Jerzy Bauer. Wiele zostało zrealizowane w kwestii regionalizmu. Mimo pandemii odbyło się wiele działań, które pozwoliły zachować kilka śladów kultury i tradycji regionu.
Wykłady dostępne są na kanale YouTube https://youtu.be/ZgN2XavGTeg
Organizatorami spotkania byli: Miasto Ostrów Mazowiecka, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej, zaś współorganizatorami: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, Ostrowskie Stowarzyszenie LUDZIE Z PASJĄ.
/UM Ostrów Mazowiecka/

66 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
MOSIR informuje i zaprasza!

Już od piątku 12 lutego w Ostrowi Mazowieckiej wznowiono funkcjonowanie pływalni oraz rozpoczął się sezon zimowy na lodowisku. W ubiegły...

Zamknij