ggg

Dyrektor Barbara Skalik ze wzruszeniem pożegnała pracowników

W ubiegły piątek 8 kwietnia 2016 r. dotychczasowa dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie – Centrum Kształcenia w Wyszkowie Barbara Skalik zaprosiła pracowników, kadrę kierowniczą, zaprzyjaźnione osoby współpracujące, na pożegnalny wieczór.

DSCF3229

Podczas wzruszającego spotkania, które odbyło się w restauracji Kasztelanka w Wyszkowie z nostalgią wspominała 15 lat wspólnej pracy, wysiłku i często pionierskich rozwiązań w czasie budowania solidnej i nowoczesnej instytucji, jaką w Wyszkowie obecnie jest Centrum Kształcenia. Przytaczała liczne sukcesy wspólnie osiągane i jak podkreślała z mocą niemożliwe do uzyskania rezultaty bez tak dobrej, świetnie wykształconej kadry. To dzięki zespołowej pracy wszystkich pracowników ZDZ „stawał na nogi”, a wiele razy były to bardzo trudne wyzwania. Nie byłoby ani: Przedszkola „Nasze Bambino”, I Językowej Szkoły Podstawowej „Language”, IV Liceum Ogólnokształcącego, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, Społecznego Gimnazjum Informatycznego, Społecznego Technikum Poligraficznego i I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie, ani nowoczesnego wyremontowanego hotelu, czy usług gastronomicznych, które ogólnie są bardzo cenione, gdyby nie praca i zaufanie. Wspólna praca na rzecz budowy ZDZ i zaufanie, jakim ją obdarzyli współpracownicy i jakiem ona – dyrektor miała do swojej kadry. Aby podkreślić te lata współpracy Barbara Skalik na ręce przedstawicieli poszczególnych segmentów tworzących Centrum Kształcenia w Wyszkowie i nowych typów działalności, które wdrożyła: szkołę, kierunki, przedszkola, przekazała pisemne podziękowania. Jako redaktor naczelna również je otrzymałam. Barbara Skalik z wyrazami szacunku i sympatii przekazuje podziękowania takimi słowami:
„W związku z zakończeniem swojej pracy na rzecz ZDZ CK w Wyszkowie pragnę serdecznie podziękować Pani za współpracę, dzięki której zarządzana przeze mnie jednostka mogła się rozwijać i świadczyć usługi edukacyjne na rzecz społeczności lokalnej na wysokim poziomie. Jednocześnie dziękuje za znakomite relacje, za okazaną życzliwość i przyjazną atmosferę naszych kontaktów. To dzięki takim ludziom jak Pani dane mi było doświadczyć wsparcia, pozytywnych efektów współpracy oraz zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych działań w ramach mojej pracy na stanowisku dyrektora ZDZCK Wyszków. Wraz z podziękowaniem przesyłam życzenia dobrego zdrowia, wielu wyzwań, wspaniałych możliwości, sukcesów i życzliwości na każdy dzień.”
Oczywiście podczas pożegnalnego spotkania nie zabrakło podziękowań, życzeń i mnóstwa kwiatów oraz prezentów od pracowników ZDZ dla byłej już dyrektor Skalik. Wielu osobom zakręciły się łzy w oczach, a wzruszenie nie pozwalało mówić. Nostalgia i wspominanie nie przeszkodzi nadal się spotykać, gdyż Pani Barbara Skalik nie zamierza cichutko uciec na emeryturę i zaszyć się w domu. Jako kobieta energiczna i utalentowana, ba nawet ogłoszona przez nasza gazetę – KOBIETĄ SUKCESU, ma plany i nadal wyznacza sobie nowe cele.
/Janina Czerwińska/

Poniżej zamieszczamy list z podziękowaniami dla społeczności lokalnej oraz wszystkich, z którymi współpracowała przez 38 lat pracy pedagogicznej i zawodowej Barbara Skalik.

 

„Zawsze trzeba wiedzieć
kiedy kończy się jakiś etap w życiu.
Jeśli uparcie chcemy w nim trwać
dłużej niż to konieczne,
tracimy radość i sens tego, co przed nami”
Paulo Coelho

Szanowni Państwo
W związku z zakończeniem mojej 38 letniej pracy pedagogicznej w tym 15 letniej pracy na rzecz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie – Centrum Kształcenia w Wyszkowie, pragnę serdecznie podziękować wszystkim, z którymi przyszło mi pracować, współpracować i dzielić trudy przecierania nowych szlaków i poszukiwania nowych rozwiązań organizacyjnych i edukacyjnych.
Pozdrawiam przy tej okazji wszystkich moich wychowanków, absolwentów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Woli Mystkowskiej i Zespołu Szkół Zawodowych w Wyszkowie. Za wsparcie i wspólne doświadczenia we wdrażaniu nowych zasad Nadzoru Pedagogicznego, dziękuję koleżankom i kolegom Wizytatorom Kuratorium Oświaty w Ostrołęce i Warszawie. Za niezapomniane wydarzenia i wspólne przeżycia dziękuję dzieciom z Przedszkola Nasze Bambino, uczniom I Językowej Szkoły Podstawowej, IV Liceum Ogólnokształcącego, uczniom i absolwentom: Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, Społecznego Gimnazjum Informatycznego, Społecznego Technikum Poligraficznego i I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie.
Podczas realizowania swojej pasji, bo tym była dla mnie 38-letnia praca zawodowa, miałam zaszczyt współpracować, pracować i poznać wspaniałych ludzi, których umiejętności, kompetencje i doświadczenie zawodowe stwarzały dla mnie motywację do kreowania standardów placówki, którą kierowałam oraz do własnego rozwoju zawodowego.
To dzięki zespołowi ludzi, który miałam szczęście zbudować, owocnej współpracy ze Starostą Powiatu Wyszkowskiego, Burmistrzem Wyszkowa, Komendantem Powiatowym Policji w Wyszkowie, Dyrektorem Szpitala, Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy, Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektorem Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Hutnik, Wójtom Gmin: Rząśnik, Brańszczyk, Długosiodło, Somianka i Zabrodzie, Dyrektorom GOPS z tych gmin oraz Dyrektorom Szkół i Przedszkoli z terenu całego Powiatu Wyszkowskiego, społeczność lokalna mogła doświadczać i obserwować pozytywne efekty pracy ZDZ CK Wyszków.
Pragnę podziękować za zaufanie i wspaniałą współpracę rodzicom dzieci Przedszkola Nasze Bambino oraz rodzicom uczniów: I JSP „Language”, I TPU i IV LO, na których zawsze, w każdej sytuacji mogłam liczyć. To oni, jako pierwsi i najlepsi nauczyciele swoich dzieci byli partnerami każdego zrealizowanego projektu edukacyjnego.
Podziękowanie kieruję również do wszystkich kontrahentów i klientów ZDZ CK w Wyszkowie z którymi na przestrzeni lat 2001-2016 wspólnie wypracowywaliśmy obecną jakość świadczenia usług oraz do lokalnych mediów, z którymi współpracowałam w zakresie popularyzacji osiągnięć dzieci przedszkolnych i uczniów szkół ZDZ. Moja współpraca z Państwem, z wysokiej klasy specjalistami oraz oddanymi rodzicami stanowi już rozdział zamknięty w ramach działalności ZDZ CK Wyszków.
Z ogromną sympatią będę wspominała nasze kontakty, które traktuję, jako szczególnie ważne i cenne doświadczenie. Okres wieloletniej pracy w CK ZDZ utwierdza mnie w przekonaniu, że miałam wielkie szczęście pracować i współpracować na rzecz wyjątkowych wychowanków, uczniów, kursantów i klientów, pozostałych usług świadczonych przez Centrum Kształcenia.
Doświadczenie życiowe i zawodowe ukształtowały we mnie przekonanie, że nie wszystko, co się liczy, może być policzone i nie wszystko, co policzone się liczy. Mam też świadomość, że „przeszłość i teraźniejszość są naszymi świadkami, tylko przyszłość jest celem”.
Nowym władzom ZDZ CK życzę, aby dane im było jak najczęściej odczuwać dumę z podejmowanych decyzji oraz wielu sukcesów. Poprzeczka osiągnięć wyszkowskiej jednostki wisi wysoko.
Wiem jednak, że nie jest to maksimum możliwości ZDZ CK Wyszków. Jestem przekonana, że z tak profesjonalnym zespołem, z którym miałam zaszczyt i przyjemność pracować, Nowa Dyrekcja wykorzysta szansę i znakomicie poradzi sobie z wyzwaniami, jakie przyniosą kolejne lata.
Serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę, za okazaną życzliwość i przyjazną atmosferę naszych kontaktów zawodowych.
Z wyrazami szacunku i sympatii
Barbara Skalik

Galeria Zdjęć

 

2 528 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kurpiowska Kuźnia Mistrzów 11

W sobotę 9 kwietnia w Wyszkowie odbyła się Kurpiowska Kuźnia Mistrzów 11. Była to pierwsza gala prężnie rozwijającej się organizacji...

Zamknij