ggg

Dwudniowe zmagania samochodowe (01.10.2013)

28 i 29 września minął mieszkańcom Wyszkowa i powiatu na obserwacji pełnych emocji zmaganiach kierowców rajdowych.

 

Rally Wyszków 2013 o Puchar Burmistrza Wyszkowa, VI Runda samochodowych Mistrzostw, VI Runda Pucharu Tedex WRC VI Runda Pucharu Tedex 126p – wielka dwudniowa impreza, podczas której odbyło się 11 prób sportowych na terenie wydzielonych miejsc naszego powiatu (sobota), a kolejnego dnia w niedzielę w centrum Wyszkowa, Super Próba o Puchar Burmistrza Wyszkowa oraz Grand Prix o Puchar Prezesa Automobilklubu Centrum Witolda Prószyńskiego.
Wydzielone część ul. Sowińskiego posłużyła jako miejsce zmagań samochodowych. Niezwykle widowiskowe i mierzone na czas przejazdy samochodami najeżone były przeszkodami i wymagały wielkiej zręczności kierowców. Slalom podwójny wokół fontanny, przyspieszenie na prostej, nawrót przy przystanku autobusowym i nim się załoga samochodu obejrzała kończyła przejazd na mecie tuż przy wylocie ulicy obok Polomarketu.


Zmagania zakończyły się wyłonieniem najlepszych załóg i wręczeniem pucharów przez wicestarostę Zdzisława Bociana, burmistrz Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, z-cę wójta Gminy Rząśnik Janusza Wultańskiego, prezesa tartaku Jerzego Abramczyka oraz głównego organizatora prezesa AC Centrum Witolda Prószyńskiego. W czasie Rally Wyszków za kierownicą jednego z samochodów rajdowych podziwialiśmy Roberta Zarzeckiego, człowieka który widzi tylko niewielki obszar obrazu, ale to nie przeszkodziło mu wystartować w rajdzie. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji: paradę samochodów, konkursy dla dzieci, pokazy przygotowane przez Policję, m.in. symulację uderzenia  w wypadku, specjalne okulary pozwalające odczuć co widzimy po spożyciu alkoholu, możliwość obejrzenia samochodów i motocykli używanych przez policję, itp.

Michał Gąsior i Adam Kowalczyk zdobyli Puchar Starosty Wyszkowskiego I Puchar Wójta Gminy Rząśnik
Marcin Jankowski wygrał Super Próbę o Puchar Burmistrza Wyszkowa i Grand Prix o Puchar Prezesa AK Centrum
Puchar wójta Gminy Długosiodło otrzymali Krzysztof Pacholec,  Alexander Ilczuk.
Próby o Puchar Prezesa P.P.H.U. „Tartak” Abramczyk – Dalekie Tartak najlepiej zaliczyli Marcin Jankowski i Artur Derlacz.      
Przyznano również puchary w klasie O, I, II, III, IV, V, Open i grupie RWD. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami na stronę organizatora: www.ak-centrum.pl
/J.Cz./

Galeria zdjęć

932 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przyłącz się do nas, czyli Dzień Ziemniaka w Ochudnie (01.10.2013)

Kolejny, szósty raz w niedzielę 22 września we wsi Ochudno mogliśmy spotkać się przy ognisku, aby wspólnie z mieszkańcami świętować...

Zamknij