ggg ggg

DROGA NIEWIELKA, ALE BARDZO POTRZEBNA

30 kwietnia 2016 r. ku wielkiej radości mieszkańców na czele z panią sołtys Anną Chudy i niewątpliwym zadowoleniu władz samorządowych: wójta gminy Zabrodzie Tadeusza Michalika oraz radnych, oddano przebudowaną drogę gminną w Lipinach.

1

Na początku ponad 600 metrowej drogi w Lipinach odbyła się długo wyczekiwana uroczystość przy udziale znakomitych gości, radnych sejmiku województwa mazowieckiego: Mariana Krupińskiego i Mirosława Augustyniaka.
Miejscowość Lipiny zamieszkuje 270 osób. Droga ta stanowi dojazd do użytków rolnych dla rolników z miejscowości Lipiny. Dotąd droga była w bardzo złym stanie technicznym. Po opadach deszczu oraz po wiosennych roztopach była nieprzejezdna. Nie było alternatywnego dojazdu dla korzystających z tej drogi. W przyszłości planowana jest budowa połączenia ul. Osiedlowej z ul. Bankową. Wójt Gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik witając zebranych wspominał o trudnym dochodzeniu do tej przebudowy. Miała być wybudowana w 2013 roku, ale rada poprzedniej kadencji zdjęła ją z budżetu, podobnie było w kolejnym roku, dopiero obecnie została zrealizowana. Wójt podkreślał, że bardzo się cieszą z każdej kwoty dofinansowania otrzymanego od Samorządu Mazowieckiego i szczególnie dziękują marszałkowi Adamowi Struzikowi. „Ta droga była, jest i będzie bardzo potrzebna, a osiedle bardzo rozwojowe” – mówił Wójt Zabrodzia.
Zadanie pn: ”Przebudowa drogi gminnej transportu rolnego w miejscowości Lipiny ” zrealizowane w 2015r. współfinansowano z budżetu Województwa Mazowieckiego ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Zadanie obejmowało przebudowę ul. Osiedlowej w miejscowości Lipiny na długości 605mb, w tym 385mb o szerokości jezdni 5 m oraz 220 mb o szerokości jezdni 3.5mb. Wartość robót brutto: 171 189,92zł Wysokość dotacji Urzędu Marszałkowskiego 85 594,96 zł.
Wykonawcą była firma: Drogi i Mosty-Jan Kaczmarczyk.

Radny Sejmiku Marian Krupiński odczytał list marszałka Adama Struzika oraz pogratulował takiej inwestycji. Wszystkie są potrzebne i te związane z kulturą, sportem, ale też inwestycje w drogi, bo poprawiają warunki życia i bezpieczeństwo mieszkańców. Radny Mirosław Augustyniak podkreślał również znaczenie dróg dla rozwoju terenu wokół. Wyraził nadzieję, że spotkamy się przy kolejnych inwestycjach.

Uroczyście i radośnie przecięto wstęgę rozciągniętą wzdłuż nowej drogi oddając ją oficjalnie do użytku. Następnie ks. proboszcz z parafii Postoliska wygłosił krótką modlitwę i poświęcił drogę. Końcowym etapem otwarcia było przejście wszystkich wzdłuż całego odcinka wybudowanej drogi.
Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy zdjęcia i filmy z wypowiedziami oraz uroczystości.

 

 

Galeria Zdjęć

1 272 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Dom z Sercem”

    ZATRUDNIĘ w DPS Ostrów Mazowiecka (Komorowo) opiekunki osób starszych z doświadczeniem w Domu Pomocy Społecznej adres: Ostrów Mazowiecka...

Zamknij