ggg ggg ggg

Dożynki Gminne w Rząśniku 2014 (26.08.2014)

 

dscf8173

Podobnie jak w czasie innych niedzielnych festynów, dożynki w Rząśniku przebiegały w deszczu i ze znacznie większymi problemami w czasie przebiegu programu.
Dożynki odbyły się 24 sierpnia 2014 r. na terenie miejskiej Targowicy. Rozpoczęły się mszą świętą w intencji rolników, celebrowaną przez proboszcza parafii NMP Matki Kościoła w Rząśniku ks. Andrzeja Latkowskiego. We mszy, a później w przejściu korowodu na miejsce obchodów uczestniczyła Gminna Orkiestra Dęta z Gruduska. Gospodarz wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski powitał przybyłych gości w tym: starostę wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego oraz wójta sąsiedniej gminy Długosiodła Stanisława Jastrzębskiego, a następnie tradycyjnie już podzielono się dożynkowym chlebem. Dożynki to również czas wręczania wyróżnień twórców najpiękniejszych wieńców przygotowanych specjalnie na tę okazję. Firma MLEKS oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Grodziska Mazowieckiego nagrodziła rolników z terenu gminy Rząśnik, których gospodarstwa rolne wyróżniły się wysoką produkcją mleka. W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu i zespół ludowy „Kurpie Biały”. Kolejne występy, czyli koncert wspaniałych i światowych arii operowych braci Bogusława i Ryszarda Morków pochodzących z Rząśnika został niestety zakłócony przez ulewny deszcz. Problemy mieli również kolejni wykonawcy zespół „Żuki”, który zaprezentował własne aranżacje przebojów lat 70. i 80. Publiczność obejrzała tylko część występu grupy „Mejk” z powodu problemów technicznych. Jako ostatni wystąpił zespół discko polo – „Factor”, przy którym bawiono się znakomicie.
/K.W./

Galeria zdjęć

2 064 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sobota z Sąsiadem (26.08.2014)

Piknik pn. Sobota z Sąsiadem „Potyczki rodzinne” zgromadził mieszkańców Kamieńczyka oraz sąsiadujących miejscowości: Skuszewa, Świniotopi, Pustych Łąk i Wyszkowa. Piknik,...

Zamknij