ggg ggg

Dowódca mazowieckich terytorialsów odznaczony medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości

28 lutego, Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk dypl. Andrzej Wasielewski, z rąk Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy odebrał MEDAL STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Medal ten został ustanowiony w 2018 r. jest nagrodą przyznawaną na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w 1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018–2021. Medal jest nadawany osobom żyjącym, które poprzez pełnienie nienagannej służby publicznej – cywilnej lub wojskowej, walkę o niepodległość oraz działalność na rzecz przemian demokratycznych, aktywną działalność zawodową i społeczną czy twórczość naukową, literacką i artystyczną – przyczyniły się do odzyskania lub umacniania suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej, w tym w szczególności budowania wspólnoty obywatelskiej Polaków i poczucia tożsamości narodowej, rozwoju nauki, rozsławiania dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej poprzez kulturę i sztukę, rozwoju społecznego i umacniania więzi z Polakami za granicą oraz budowania dobrobytu gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej. Medal nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z własnej inicjatywy lub na wniosek Prezesa Rady Ministrów, ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz wojewodów.
Płk Andrzej Wasielewski, służbę w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, pełni od maja 2017, kiedy to został wyznaczony na dowódcę brygady.

/Aneta SZCZEPANIAK/

171 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wyszkowie

1 marca 2020 r. władze i mieszkańcy Wyszkowa oraz powiatu godnie obchodzili uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – Żołnierzy Niezłomnych....

Zamknij