ggg ggg ggg

Dni Wyszkowa (04.06.2013)

Tegoroczne Dni Wyszkowa odbyły się na przełomie maja i czerwca, więc nieco inaczej niż w latach ubiegłych. Przewidziano mnóstwo atrakcji i to różnorodnych, aby każdy mieszkaniec naszego miasta i gminy znalazł coś ciekawego dla siebie. 29 maja 2013 r., po zamkniętej dla widzów imprezie – I Regionalnego Forum w Wyszkowie odbył się „Koncert przyjaźni” przygotowany przez ukraiński zespół „Barvinok” i Rewię Dziecięcą „Sylaba”.

W czwartek 30 maja gościliśmy finalistów jubileuszowy XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 (zapraszamy na relację na str. 4 – 5 naszej gazety). 31 maja o godz. 14.00 na placu przy fontannie w ciągu ul. J. Sowińskiego burmistrz Grzegorz Nowosielski otworzył przygotowaną w związku z dniami Wyszkowa wystawę pt. „Wyszków Wczoraj – lata powojenne”. Główne obchody zaś odbyły się na stadionie miejskim – prezentacje, czyli występy artystyczne wyszkowskich grup tanecznych oraz młodych piosenkarzy z przedszkoli i szkół. Wieczorem miłośnicy koncertów, a w szczególności zespołu Kombii mogli wysłuchać znanych piosenek tej formacji oraz poszaleć śpiewając i tańcząc wraz z wykonawcami. Sobota 1 czerwiec całkowicie została poświęcona dzieciom, a więc od rana zawody w wędkarstwie spławikowym dla dzieci i młodzieży, a po południu Profilaktyczny Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zaplanowana na niedzielę pierwsza projekcja kina plenerowego niestety nie doszła do skutku z winy intensywnych opadów deszczu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokaz filmów w parku odbył się w innym terminie. /J.Cz./

Wystawę fotografii „Wyszków wczoraj – lata powojenne”

31 maja obok fontanny przy ul. Gen. J. Sowińskiego na specjalnych stelażach rozwieszono powiększone historyczne fotografie naszego miasta oraz ludzi żyjących i pracujących w latach od II wojny światowej po lata osiemdziesiąte. Tą specyficzną lekcję historii przygotowali pracownicy Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. Otwarcia dokonał burmistrz Grzegorz Nowosielski, a kilka zdań na temat ekspozycji wygłosił Mirosław Powierza.

Zwracał uwagę na wartość pokazanego ułamka wyszkowskiej historii z możliwościścią spojrzenia w twarz tym ludziom, którzy zniszczony Wyszków odbudowywali, tworzyli zręby społeczności na nowo. Chociaż niewielu mieszkańców przybyło na otwarcie, pośród obecnych lub zwabionych zamieszaniem związanym z jej prezentacją znaleźli się rdzenni mieszkańcy Wyszkowa. Podejmowali rozmowy o swoich bliskich lub rodzinie, odnajdując ludzi, których znali i wymieniając się uwagami na temat ich losów. Bardzo ciekawa i wyjątkowa wystawa, którą każdy z mieszkańców powinien obejrzeć. Takie okienko do przeszłego czasu.  /J.Cz./

 

 

„Wyszkowskie Prezentacje” pozwoliły na zachwycenie się po raz kolejny naszymi utalentowanymi dziećmi i młodzieżą. Program był bogaty i przyciągnął uwagę spędzających czas na płycie stadionu mieszkańców. Oglądając ustawione wokół liczne stoiska nasi mieszkańcy mogli obejrzeć i wysłuchać solistów tj. Ewę Antoniak, Izabelę Abramczyk, Klaudię Jaszewską, Natalię Ogrodnik, Ewę Rapacz, Katarzynę Dudkiewicz. Z entuzjazmem przyjęto pokazy tańca i piosenek w wykonaniu przedszkolaków ze Żłobko – Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 3, Przedszkola Integracyjnego Nr 4.

Świetnie wypadł mini koncert zespołu rockowego Prospector z Zespołu Szkół w Wyszkowie, który wystąpił w składzie: Michał Skurzewski – gitara elektryczna, wokal – Kacper Zyśk, gitara basowa – Nikodem Borzycki, perkusja – Błażej Marzoch. Oklaski otrzymali młodzi tancerze Szkoły Tańca Image z SP nr 1 m.in.: Paulina Skurzewska z Dawidem Groszykiem oraz uczniowie Zespołu Szkół w Wyszkowie w tańcach towarzyskich.  Swoją witalnością zaimponowały dzieciaki z Zespołu Szkół w Leszczydole Nowiny, a uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 zaprezentowali się w nowoczesnym taneczno – wokalnym pokazie grupowym. 
/J.Cz./

Wędkarski Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka i w ramach Dni Wyszkowa zaproponowano nietypowe świętowanie tj. zawody w wędkarstwie spławikowym dla dzieci i młodzieży w dniu 1 czerwca. Organizatorem było Koło PZW nr 88 Wyszków – Miasto, a młodym zapaleńcom puchary i nagrody wręczył burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Sędziowali: sędzia główny – Wiesław Piasecki, sędzia licencjonowany – Bogdan Juszczyński, sędzia sekretarz – Mariusz Kuchta. Do rywalizacji przystąpiło 15 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: 11 kadetów (do 14 lat) i 3 juniorów (16 lat). O zwycięstwie w zawodach decydowała uzyskana liczba punktów, przyznawana po dokonaniu ważenia zdobyczy.  1 gram ryby = 1 punktowi. Wśród młodszych najlepszy okazała się Jakub Szczypiorski, a najlepszymi juniorami zostali: I miejsce – Marcin Krzemiński, II miejsce – Paweł Pałubiński, III miejsce – Rafał Szczypiorski.
/J.Cz./

Koncert zespołu Kombii

Występ grupy zapowiedział burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, a po chwili licznie zgromadzona publiczność miała okazję dobrze bawić się przy tych znanych i tych mniej znanych piosenkach zespołu.

Galeria zdjęć 1

Galeria zdjęć 2

Galeria zdjęć 3

Galeria zdjęć 4

Galeria zdjęć 5

 

 

 

2 397 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rewelacyjny piknik (04.06.2013)

W ramach tegorocznych Dni Wyszkowa i z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2013 burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski wraz ze swoimi...

Zamknij