ggg

Dionizje 2022

XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dionizje przeszedł już do historii.

To trzydniowe święto teatrów ulicznych i alternatywnych po raz drugi odbyło się w Łochowie. W dniach 15-17.07.2022r. na Festiwalu zorganizowanym przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Stowarzyszenie Artystyczne Makata z Warszawy gościliśmy w naszym mieście 10 uznanych teatrów ulicznych, które zaprezentowały nam swoje spektakle. Mieliśmy okazję brać również udział w wydarzeniach jakimi było Objazdowe Kino Manualne oraz animacje w ogródku kuglarskim.
Na terenie Parku zaprezentowało się wielu znakomitych artystów prezentujących różne odmiany sztuki ulicznej. Wieczorem zachwycił swoim widowiskiem „Alicja w Krainie Ognia” Uliczny Teatr Ognia Antidotum. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się spektakle dedykowane dla dzieci-bajki i instalacje przygotowane przez I co było dalej oraz przeurocze i ze wspaniałą scenografią „Opowieści spod grzybka” Teatru Duże Dzieci.
Gościnnie zaprezentował się Teatr Makata ze spektaklem „Wesele”, a Adam Walny zaprezentował widowisko „Gould”, podczas którego mogliśmy podziwiać ogromne marionety.
Teatr Delikates zaproponował oryginalne spojrzenie na sztukę w swoim performansie „Z głową chmurach”, a The Miraculous Theatre Company z UK próbował oswoić nas z myślą o przemijaniu.
Teatr Snów zaprezentował dwa wspaniałe spektakle „Pokój” oraz „Remus” a Teatr KTO oczarował nas niesamowitym, zarówno wizualnie jak i merytorycznie, spektaklem „Zapach czasu”.
Bardzo cieszymy się z udziału w naszym Festiwalu młodego zespołu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej ze spektaklem „Portrety”.
Organizatorzy serdecznie dziękują pani Marszałek Marii Koc za objęcie patronatem honorowym całego wydarzenia oraz Burmistrzowi Łochowa Robertowi Gołaszewskiemu za nieocenione wsparcie.
Realizację projektu „Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dionizje” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Do zobaczenia z rok!

/Info MiGOK/

133 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad 15 mln zł trafi do samorządów z terenu powiatu węgrowskiego w ramach Programu Polski Ład edycja III PGR

15 lipca 2022 r. kolejne pieniądze trafią do samorządów powiatu węgrowskiego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych -...

Zamknij