ggg ggg ggg ggg

Deszcz cukierków i płonący polonez, czyli niespodzianki nad Rządzą z okazji Dnia Dziecka!!! (05.06.2012)

Moc wrażeń czekała na najmłodszych mieszkańców gminy Radzymin, którzy wraz z rodzicami zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie, 2 czerwca w Starych Załubicach nad Rządzą.

Konkurs strącania plastikowego pachołka wodą, slalom gigant, przeciąganie liny czy skoki w workach to tylko jedne z wielu atrakcji, jakie z myślą o dzieciakach przygotowali w tym roku strażacy – ochotnicy ze Starych Załubic, Radzymina i Rudy. Do zabawy przyłączył się również klub sportowy „Rządza”, pod wodzą prezesa Zdzisława Dąbrowskiego, który wspólnie z trenerem oraz zawodnikami przygotował moc piłkarskich atrakcji w postaci konkursów dla najmłodszych.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył publiczności pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Wołominie i ratowników z Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Radzyminie. Strażacy za pomocą nożyc uwolnili rannego kierowcę, którego na noszach przetransportowali do karetki, a następnie zajęli się gaszeniem płonącego poloneza. (Sprawnie przeprowadzona akcja nagrodzona została gromkimi oklaskami). Wśród oferowanych tego dnia atrakcji wielkie zainteresowanie wzbudziły również pokazy hippiczne oraz możliwość przejażdżki konnym tramwajem udostępnionym przez Stowarzyszenie Miłośników Miasta Radzymin i Bitwy Warszawskiej 1920r., a także okazja do pobujania w obłokach w koszu strażackiego samochodu-drabiny, który udostępnili druhowie OSP Radzymin.


W trakcie trwania festynu nie brakowało również okazji do wspólnej zabawy przy muzyce. Wodzirejem sobotniej imprezy był jak zwykle niezastąpiony w tej roli prezes jednostki OSP Załubice i zarazem wiceburmistrz Radzymina dh Andrzej Siarna, który śpiewająco zachęcał do wspólnej zabawy, a któremu wsparcia w tej materii udzieliły nie mniej rozśpiewane zespoły młodzieżowe. (Warto bowiem w tym miejscu nadmienić, iż festyn uświetniły występy artystyczne w wykonaniu utalentowanych uczennic i uczniów Zespołu Szkół im. Ks. Czartoryskiej w Radzyminie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. M. Pisarka w Radzyminie, Zespołu Szkół w St. Załubicach, a także solowy występ Patryka Rybarczyka z Radzymińskiej Orkiestry Dętej, który na trąbce odegrał hymn piłkarski „Koko, Koko Euro Spoko”).


Wszyscy artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Podobnie zresztą, jak laureaci rozgrywanych tego dnia konkursów, dla których najprzyjemniejszą chwilę stanowiła niewątpliwie ceremonia wręczenia pamiątkowych pucharów oraz nagród, których trzeba przyznać było naprawdę dużo. (Dzięki hojności sponsorów  i darczyńców takich jak: OSP St. Załubice, Sołtya i Radę Sołecką wsi Stare Załubice wraz z Sołtysem i Radą Sołecką wsi Nowe Załubice, prezesa KS ,,Rządza” oraz Hurtowni i Cukierni MT Gmurczyk właściwie każde dziecko mogło liczyć na pamiątkowy gadżet lub słodki upominek).
Atrakcją finałową, która zwieńczyła festyn nad Rządzą, a której chyba nikt się nie spodziewał był… cukierkowy deszcz. Dosłownie!!! Tego dnia w Załubicach cukierki naprawdę spadały z nieba! (Ku uciesze dzieci, rozsypywali je strażacy wyniesieni w niebo na pokładzie kosza samochodu-drabiny 🙂
/Rafał S. Lewandowski,
Dawid Kaza/

2 503 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Koko, koko…” i Biało-Czerwona Parada na ulicach Miasta Cudu nad Wisłą… (05.06.2012)

W miniony piątek, 1 czerwca dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka wyszli...

Zamknij