ggg ggg

Demonstracja poparcia dla reformy sądownictwa

8 lutego 2020 r. pod Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie odbyła się manifestacja poparcia dla reformy sądownictwa realizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Demonstracja w Warszawie zgromadziła ludzi popierających zmiany w sądownictwie i została przeprowadzona pod hasłem „Obrońmy naszą suwerenność”. 8 lutego pod budynkiem Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie manifestowało swoje poparcie dla działań rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości ponad 20 tysięcy osób. Na transparentach, umieszczono napisy: „Tu jest Polska”, „Kasta? Basta. Precz z bezprawiem, w sądach”, „Sądy i prokuratura w ręce suwerena”, „Fałszywe sądy, złodziejskie rządy”, „Stop sądokracji”, „Kasta do kasacji, usunąć z zawodu przestępców w Togach”, „Kasta do pełnej lustracji” i wiele innych zgodnych z tym, co zgromadzeni uważają na temat obecnej walki, którą wydała Polakom władza sędziowska.
Zgromadzenie rozpoczęło się od modlitwy odmówionej przez ks. Stanisława Małkowskiego i odśpiewania hymnu. Jako pierwszy głos zabrał Adam Borowski, opozycjonista w okresie PRL oraz legendy „Solidarności” i opozycjoniści Andrzej Gwiazda i Krzysztof Wyszkowski. Przemawiał również Tomasz Sakiewicz dziękując wszystkim za przybycie.
Padały mocne i proste stwierdzenia. Adam Borowski mówił m.in.: „Sprawiedliwość jest siłą i ostoją mocy RP. Jeśli tej sprawiedliwości nie będzie w sądach, to nasza ojczyzna będzie słaba. (….) My nie prosimy. Żądamy kontynuowania reformy sprawiedliwości”. Z kolei Krzysztof Wyszkowski przekonywał: W stulecie „Cudu nad Wisłą” i w stulecie cudu „Solidarności” musimy obronić sprawiedliwość i demokrację w Polsce”, a Andrzej Gwiazda przekonywał, że widząc to dzisiejsze poparcie przeciwnicy zmian w sądownictwie tracą rezon i gdy Polacy to poparcie pokażą to zwycięża tak, jak było to w roku 1989 r., gdy walczono z władzami PRL-u.
Wśród uczestników marszu poparcia byli również reprezentanci naszego regionu. Członkowie Łochowskiego Klubu Tygodnika Gazeta Polska. W sobotę rano z Łochowa kilkunastoosobową grupą ruszyli wspomagać zmiany w sądownictwie i przeciwdziałać chaosowi, który wywołują tracący władzę i wpływy przedstawiciele sądowej „kasty”.
/J.Cz./

424 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij