ggg
ggg ggg

Delegacja z Pułtuska uczestniczyła w IX Wiosennych Spotkaniach z Wojskiem w Wyszkowie

W czwartek, 21 marca br. na zaproszenie Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie ppłk Leszka Wieczorka Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Tomasz Sobiecki z delegacją z Pułtuska uczestniczył w IX Wiosennych Spotkaniach z Wojskiem.

Już od 2011 roku organizowane są przez WKU w Wyszkowie wiosenne spotkania dla powiatów regionu oddziaływania Wojskowej Komendy Uzupełnień, czyli powiatów: pułtuskiego, wyszkowskiego i ostrowskiego. Spotkania z wojskiem odbywają się zawsze 21 marca – w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wojsko, instytucje, jednostki, szkoły, klasy mundurowe prezentują w Wyszkowie swoją ofertę jednocześnie promując wiedzę o naszych Siłach Zbrojnych. Wyszkowskie spotkanie wplata się doskonale w cykl akcji promocyjnych organizowanych przez Ministra Obrony Narodowej pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Kilkadziesiąt stoisk zachęca młodzież do zainteresowania się obronnością, bezpieczeństwem i oferuje w tych dziedzinach perspektywę rozwoju. Jest to cykliczna impreza o tematyce historyczno-wojskowej z bogatym programem. Podczas tegorocznej edycji można było zobaczyć legendarny Czołg Leopard i wiele innych pojazdów militarnych, a także obejrzeć prezentacje uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy.
Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty prezentowała sprzęt historyczny, MLKS Nadnarwianka Pułtusk Sekcja Strzelecka bogaty zasób broni. I LO CN-B FENIKS im. 13 Pułku Piechoty oraz ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku zaprezentowały pokazy walki wręcz. Za udział w spotkaniu grupy z Pułtuska otrzymały pamiątkowe statuetki.
Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Tomasz Sobiecki podczas wizyty w Wyszkowie zapraszał na obchody „Pułtuskiego Września”, w ramach których odbędzie się Piknik Militarny na Przystani Miejskiej.
Tradycyjnie po wielu atrakcjach uczestnicy spotkania z wojskiem mogli spróbować grochówki i żołnierskiego chleba.

/J.Cz./

1 326 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Łochówa pomaga

Zakończyła się zbiórka paczek Wielkanocnych, dla Kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich (Litwa, Białoruś, Ukraina). Była to ósma edycja zbiórki...

Zamknij