ggg ggg ggg

Delegacja z Comune Brembate di Sopra w Ostrowi Mazowieckiej

Burmistrz Tiziano Ravasio wraz z dwójką radnych i pięcioma myśliwymi
15 lutego 2024 r. rozpoczęli wizytę w Ostrowi Mazowieckiej, mieście bliźniaczym.

Po południu, 15 lutego 2024 goście z Comune Brembate di Sopra zwiedzali Ostrów Mazowiecką wraz z burmistrzem Jerzym Bauerem. Następnie uczestniczyli w oficjalnym spotkaniu w Starej Elektrowni. Uczestnikami było kierownictwo UM, radni miejscy oraz wszyscy dyrektorzy miejskich instytucji. W ramach przygotowań do Festiwalu Kultury Łowieckiej obecni byli myśliwi z kół łowieckich mających swoje obwody na terenie powiatu ostrowskiego. To właśnie te koła łowieckie będą współorganizatorami Festiwalu oraz zaangażowały się w organizację obecnej wizyty delegacji z Włoch. W programie wizyty gości z Comune Brembate di Sopra wpisano wyjazd do Warszawy 16 lutego. Duże emocje wzbudziła wizyta w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Goście zostali przywitani przez Dyrektora Generalnego ZG PZŁ Dariusza Młotkiewicza, który wyraził zadowolenie z możliwości zaprezentowania im zbiorów bibliotecznych, liczących ok. 12 tysięcy skatalogowanych pozycji książkowych i kilkuset tomów prasy łowieckiej, począwszy od połowy XVIII wieku. Białe kruki polskiego piśmiennictwa łowieckiego, jak dzieła Krzysztofa Kluka, Jana hr. Ostroroga, Józefa Potockiego, Jana Sztolcmana, wzbudziły szczególne zainteresowanie gości oraz ich podziw nad wspaniałym zachowaniem polskich zabytków kultury łowieckiej. Burmistrzów Jerzego Bauera i Tiziano Ravasio oraz przewodniczącego Związku Myśliwych w Brembate Giuseppe Crippa i Krzysztofa Mielnikiewicza przyjął Eugeniusz Grzeszczak – Łowczy Krajowy, powołany na to stanowisko 30 stycznia 2024 roku.
W krótkich przemówieniach uczestnicy spotkania podkreślili doniosłą rolę wszechstronnej współpracy samorządów ze środowiskiem myśliwskim, mającej na celu integrację społeczności lokalnych, pokazywanie prawdziwego oblicza łowiectwa, zwłaszcza jego kultury. Władze łowieckie wysoko oceniły ubiegłoroczny I Festiwal Kultury Łowieckiej w Ostrowi Mazowieckiej. Brał w nim udział obecny dyrektor Biura Zarządu Głównego PZŁ Dariusz Młotkiewicz, więc gorąco zachęcał do jego kontynuacji.
Po wymianie upominków, w stylowym wnętrzu biblioteki kierowanej przez Małgorzatę Szczęsną, goście wysłuchali krótkiej pogadanki Krzysztofa Mielnikiewicza o historii budowania zasobów bibliotecznych i powstania siedziby związku.

/oprac. KW; info, foto UM w Ostrowi Maz./

205 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Będziemy dziś odmieniać przez wszystkie przypadki słowo – duma…”

60-lecie szpitala w Ostrowi Mazowieckiej, które obchodziła placówka w dniu 8 lutego 2024 r. było wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności...

Zamknij