ggg ggg ggg

Debata debatą, a Zbyszek coraz bliżej z Markiem…

W minioną niedzielę, 23 listopada w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie odbyła się debata przedwyborcza z udziałem Zbigniewa Piotrowskiego i Krzysztofa Chacińskiego – kandydatów ubiegających się o burmistrzowski fotel, którzy otrzymali najwięcej ważnie oddanych głosów w pierwszej turze głosowania.

Pobrana klatka 472

Organizatorami debaty burmistrzowskiej, która przyciągnęła tłumy mieszkańców miasta i gminy Radzymin były redakcje: internetowej gazety „Kuryer Radzymiński” oraz tygodnika „Wieści Podwarszawskie”. Wydarzenie na prośbę obydwu kandydatów patronatem medialnym objęły: „Kurier W” i portal „radzymin24.info”.
Debatę poprowadził dziennikarz „Rzeczypospolitej” Bartosz Marczuk. W trakcie dwugodzinnej wymiany poglądów obydwaj kandydaci próbowali przekonać do swoich racji jak największą liczbę adwersarzy i osób niezdecydowanych. Kto wygrał przedwyborcze starcie? Naszym zdaniem, niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. (Nagranie wideo bez montażu można obejrzeć na stronie: www.zbigniewpiotrowski.pl i na portalu radzymin24.info).
Niewątpliwie najciekawszym akcentem niedzielnego spotkania była publiczna deklaracja Krzysztofa Chacińskiego, który zakomunikował, że jeżeli wygra wybory – to decyzję o tym kto zostanie wiceburmistrzem Radzymina rozstrzygnie w formie konkursu. (Trzeba przyznać, że propozycja oryginalna ale i nie ma co ukrywać ryzykowna politycznie). Tymczasem, jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć trwają rozmowy pomiędzy ubiegającym się o reelekcję burmistrzem Zbigniewem Piotrowskim, a lokalnym środowiskiem Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, która w nowej Radzie Miejskiej dysponuje największą 10-osobową frakcją, a której liderem jest Marek Brodziak (w I turze wyborów na burmistrza osiągnął trzeci wynik). Czy to oznacza, że po ewentualnej wygranej Zbigniewa Piotrowskiego, wiceburmistrzem zostanie Marek Brodziak? Naszym zdaniem, jest to bardzo prawdopodobne, ale póki co, komitety tego nie potwierdzają. Jedyne oficjalne oświadczenie, które przesłał nam burmistrz Piotrowski do chwili zamknięcia niniejszego wydania brzmi: „Pragnę wyrazić swoje podziękowanie Panu Krzysztofowi Chacińskiemu za merytoryczną debatę. Było to bardzo pozytywne i cenne doświadczenie, które zostanie na długo w mojej pamięci. Słowa uznania należą się również organizatorom oraz patronom medialnym za sprawne poprowadzenie wydarzenia. Niewątpliwie, było to także dla nich nowe doświadczenie. Przede wszystkim jednak, słowa podziękowania należą się mieszkańcom miasta i gminy Radzymin, że tak licznie odpowiedzieli na propozycję spotkania zarówno ze mną jak i Panem Krzysztofem Chacińskim.”
/Rafał S. Lewandowski
foto: Jacek Góral/

Pobrana klatka 462

2 330 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Piotr Uściński radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego…

Ta wiadomość została w końcu oficjalnie potwierdzona przez PKW. Dotychczasowy starosta wołomiński Piotr Uściński, kandydujący do Sejmiku Województwa Mazowieckiego otrzymał...

Zamknij