ggg

Damsko – męskie spotkania (13.03.2012)

Panowie – Paniom – tak można określić wszystko to, co działo się podczas Dnia Kobiet w Publicznej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela w Pułtusku.
Było poetycko, pół żartem pół serio – o Paniach oczywiście. A wszystko w wykonaniu włodarzy miasta, przedstawicieli oświaty, lokalnych mediów, komendy policji – czyli „Panów sławnych”.
Spotkanie Pań ze znanymi pułtuskimi Panami, którzy wystąpili w nietuzinkowych rolach recytatorów. Zaprezentowali utwory liryczne, jak i satyryczne związane z kobietami.

Odbyło się ono po raz VII pod hasłem „Damsko – Męskie Spotkania Marcowe”. W tym roku swoje zdolności prezentowali między innymi: Lech Chybowski (dziennikarz Pułtuskiej Gazety Powiatowej), Wojciech Dębski (Burmistrz Miasta Pułtusk), Zenon Kowalewski (z-ca Burmistrza), dr Radosław Lolo (Prodziekan wydziału historycznego Akademii Humanistycznej w Pułtusku), Krzysztof Łachmański (Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Pułtusku). Zbigniew Matusiak (Komendant Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku) wystąpił w oryginalnym dialogu scenicznym wraz z małżonką.
Kulturalne spotkanie, aczkolwiek dostarczające wiele satyry, uśmiechu i mądrości zakończyło się słodkim poczęstunkiem i bąbelkami ufundowanymi przez panów z Ratusza oraz Starostwa. Nie zabrakło akcentów muzycznych, za sprawą utalentowanej młodzieży z naszego regionu.
Kosze prezentów z rąk Krzysztofa Nuszkiewicza – dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie otrzymały organizatorki VIII Damsko – Męskiego Spotkania Marcowego.

2 481 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chcą do Związku Miast Polskich (13.03.2012)

Pułtusk w Związku Miast Polskich? To możliwe, jeśli radni poprą projekt uchwały w tej sprawie. Obecnie Związek zrzesza 293 miasta...

Zamknij