ggg ggg

Czy Marek Brodziak zostanie nowym wiceburmistrzem Radzymina?!?

Pytanie o to, kto zastąpi Jarosława Grendę na stanowisku I Zastępcy Burmistrza Radzymina na razie pozostaje otwarte, niemniej burmistrz Krzysztof Chaciński już wskazał swojego faworyta.

Z informacji płynących z radzymińskiego magistratu wynika, że Burmistrz Krzysztof Chaciński planuje powołanie na miejsce p. Jarosława Grendy nowego Zastępcy Burmistrza ze zbliżonym zakresem odpowiedzialności. To oznacza, że w rozpoczynającej się kadencji 2018-2023 Gmina Radzymin będzie miała dwóch wiceburmistrzów. (Przypomnijmy, iż od dn. 1 grudnia 2018r. stanowisko II Zastępcy Burmistrza piastuje Krzysztof Dobrzyniecki).
Kto zatem zastąpi Jarosława Grendę i obejmie posadę I Zastępcy Burmistrza Radzymina?
Wiadomo już, że tym razem konkursu nie będzie, a Krzysztof Chaciński sam wskaże swojego zastępcę. I właśnie taka nominacja miała miejsce na III Sesji Rady Miejskiej, odbywającej się w środę, 2 stycznia kiedy to, ku zaskoczeniu wielu, burmistrz Krzysztof Chaciński wskazał na… jednego z radnych – Marka Brodziaka.
Czy to oznacza, że pan Marek Brodziak, doświadczony samorządowiec, działacz Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, aktywny radny obecnej kadencji, a do 2014 roku także przewodniczący Rady Miejskiej, (kontrkandydat Chacińskiego w wyborach na burmistrza z 2014 r.) zostanie nowym, I Zastępcą Burmistrza Radzymina?
Sam zainteresowany, póki co nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Przyznaje jednak, że propozycja złożona publicznie podczas sesji przez burmistrza Chacińskiego była dla niego pozytywnym zaskoczeniem.
– Jestem poważnym człowiekiem. Zdaję sobie sprawę, że stanowisko wiceburmistrza Radzymina to bardzo odpowiedzialna funkcja, dlatego pozwólcie Państwo, że zanim odpowiem na tę propozycję, chcę dobrze przemyśleć swoją decyzję – mówi p. Marek Brodziak. Zapewnia, że jeszcze w tym tygodniu poznamy jego odpowiedź na złożoną przez burmistrza propozycję.
Wydaje się zatem, że w tej sprawie wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.
/R.L./

825 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wróżba pogodowa na rok 2019

Zamknij