ggg

Cześć i chwała Bohaterom

1 sierpnia jest dniem, o którym trzeba przypominać. O godz. 17.00 Tłuszcz zatrzymuje się na minutę, aby oddać hołd poległym i żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Czcimy pamięć wszystkich tych, którzy w 1944 roku znaleźli w sobie siłę i odwagę, aby walczyć o wolność Polski.

W centrum miasta, pod pomnikiem Żołnierzy 32 pułku piechoty Armii Krajowej obwodu Radzymin „Rajski Ptak” walczącym w akcji „Burza” kwiaty w imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy Tłuszcz złożył Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Zastępca Burmistrza Waldemar Banaszek, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Gajcy, Radni Rady Miejskiej w Tłuszczu Włodzimierz Fydryszek i Adam Kisiel oraz dziekan dekanatu tłuszczańskiego ks. Dariusz Skwarski. Hołd oddali także przedstawiciele Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Rajski Ptak”, klubu kibica Legii Warszawa oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości- Radny Powiatu Wołomińskiego Robert Szydlik wraz z Radnymi Rady Miejskiej Waldemarem Sitkiem i Robertem Pacuszką.
Podziękowania kierujemy w stronę mieszkańców, którzy swoją obecnością 1 sierpnia w godzinę „W” okazują wdzięczność i szacunek walczącym w Powstaniu Warszawskim. Pokazujecie, że pamiętacie o odwadze i poświęceniu powstańców, oddajecie cześć walczącym. Dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłuszczu oraz Harcerzom z Towarzystwa Skautowego HORN za pełnienie warty przy pomniku. Dziękujemy również przedstawicielom klubu kibica Legii Warszawa, którzy jak co roku są z nami i sprawiają, że Tłuszcz zatrzymuje się, aby uczcić powstańczy zryw, który stał się symbolem walki narodu o wolność i niepodległość.
/Info UG Tłuszcz/

638 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza budowa wiaduktu kolejowego (tunelu drogowego) w rejonie ul. Orszagha i ul. Granicznej w Kobyłce

Mieszkańcy Kobyłki czekali na tę inwestycję kilkadziesiąt lat. Nareszcie w rejonie ul. Orszagha i ul. Granicznej zostanie wybudowany wiadukt kolejowy...

Zamknij