ggg ggg ggg

Coraz bliżej utworzenia klasy o profilu Lotnictwo Wojskowe w Urlach!

W poniedziałek, 1 marca odbyło się spotkanie delegacji władz samorządowych powiatu wołomińskiego
z Dowódcą 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, pułkownikiem dypl. pil. Krzysztofem Stobieckim.

Podczas spotkania omówiono program nauczania w klasie o profilu lotnictwo wojskowe w LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach oraz formę współpracy w tym zakresie pomiędzy Powiatem Wołomińskim, a 23 Bazą Lotnictwa Taktycznego.
– Aktualnie trwają prace nad porozumieniem o współpracy w ramach kształcenia młodzieży w klasie o profilu Lotnictwo Wojskowe – poinformował starosta Adam Lubiak za pośrednictwem mediów społecznościowych, dziękując wicestaroście Piotrowi Borczyńskiemu i Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hannie Skrzypczak za udział w tym jakże ważnym spotkaniu oraz „koordynację działań związanych z uruchomieniem nowych profili nauczania i Internatu”.
Gwoli ścisłości wyjaśnijmy, że powiat wołomiński zamierza we współpracy z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej uruchomić internat dla uczniów liceum mundurowego w Urlach. Internat będzie mieścił się w Ośrodku Opiekuńczo-Charytatywnym Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach, przy ul. Poniatowskiego 2.
Wg przewidywań, będzie mógł pomieścić nawet do 50 uczniów, zapewniając wyżywienie i pełną opiekę nad młodzieżą.
– Pragnę podziękować wszystkim członkom Zarządu Powiatu Wołomińskiego, którzy wyrazili jednomyślną zgodę na utworzenie internatu dla uczniów LO w Urlach. Jestem pełen optymizmu, że za kilka lat będziemy mogli z satysfakcją obserwować losy absolwentów naszej szkoły, podejmujących pracę jako pilot, nawigator lub inżynier maszyn lotniczych – napisał na swoim profilu na FB starosta Adam Lubiak.
Na zakończenie dodajmy, że wg wcześniejszych zapowiedzi, klasa o profilu lotnictwo wojskowe w LO w Urlach może zostać uruchomiona już od września br. Trzymamy kciuki za pomyślną realizację tego ambitnego i ciekawego pomysłu edukacyjnego.
/opr. KW,
źródło: powiat wołomiński, 23BLT/

917 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza kolejna edycja Powiatowej Szkoły Rodzenia!

W poniedziałek, 1 marca podpisano umowę na prowadzenie Powiatowej Szkoły Rodzenia w 2021 roku. Zajęcia realizowane na terenie Szpitala Matki...

Zamknij