ggg ggg
ggg ggg

Co wie młodzież o strażakach i ich pracy? (13.03.2012)

Wie dużo! A przynajmniej dużą wiedzą wykazali się młodzi uczestnicy eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się 9 marca na terenie wyszkowskiej siedziby Państwowej Straży Pożarnej.

W eliminacjach powiatowych w Wyszkowie udział wzięło 18-cioro uczniów szkół. Z gmin: Wyszków, Długosiodło i Brańszczyk zakwalifikowano po eliminacjach gminnych po 3 osoby w dwóch grupach wiekowych (szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne). Na podstawie regulaminu w/w turnieju jury w składzie: Marek Czestkowski (z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie) – przewodniczący, Piotr Zawisza (przedstawiciel PSP) – sekretarz, Barbara Bożuta (sekretarz Oddz. Powiatowego Związku OSP RP) – członek, Stanisław Dymek (przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wyszkowie) członek, po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowało do finału następujących uczestników powiatowych eliminacji:

I grupa wiekowa- szkoły podstawowe:
I miejsce – Katarzyna Borczon – Publiczna Szkoła Podstawowa w Długosiodle
II miejsce – Marcin Andryszczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sieczychach
III miejsce – Wiktoria Bedecka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Długosiodle

II grupa wiekowa- szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Dawid Nowakowski – Zespół Szkół w Rybnie
II miejsce – Kacper Majewski – Gimnazjum Publiczne w Długosiodle
III miejsce – Karolina Bralewska – Publiczne Gimnazjum w Brańszczyku.
Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, a wręczył je wicestarosta Zdzisław Damian Bocian wraz z przedstawicielami jury. Wyraził swoje uznanie dla uczniów, za wysoki poziom i zainteresowanie pracą strażaków. Złożył również gratulacje opiekunom młodzieży: Barbarze Wyszyńskiej, Elżbiecie Gruchalskiej, Grażynie Dziel, Urszuli Gałeckiej, Ewelinie Woźny, Joannie Wójcik, Agnieszce Pietrzak, Hannie Mróz, Mirosławowi Kowalskiemu, Piotrowi Rydzewskiemu i Pawłowi Różańskiemu. W podziękowaniu za wkład pracy otrzymali dyplomy i upominki.
/J.Cz./

Strażak w oczach najmłodszych mieszkańców powiatu
Powiatowe podsumowanie XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2011/2012 dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują” odbyło się równolegle z eliminacjami Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 9 marca w siedzibie wyszkowskiej PSP 68 prac wpłynęło z 5 gmin powiatu wyszkowskiego.
Do eliminacji powiatowych złożonych zostało 68 prac uczniów z gmin: Brańszczyk, Długosiodło, Somianka, Wyszków i Zabrodzie. Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach: szkoły podstawowe (5-8lat), szkoły podstawowe (9-12lat), gimnazjum (13-16lat), wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej oraz uczniów specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Jury w składzie: Ignacy Woźniak (Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie) – przewodniczący, Patrycja Derybowska – Zając (przedstawiciel Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Wyszkowie) – członek, Piotr Zawisza (przedstawiciel KP PSP w Wyszkowie) – członek, Anita Witkowska oraz Stanisław Dymek, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wyszkowie, dokonali oceny przedstawionych prac i przyznali miejsca oraz wyróżnienia w następujących kategoriach:

I grupa młodsza szkoły podstawowej  (5-8lat):
I miejsce – Natalia Przychodzka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sieczychach.
Wyróżnienia: – Konrad Czyż- Szkoła Podstawowa w Łosinnie,
– Zuzanna Sępkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Długosiodle,
– Jakub Rytelewski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sieczychach.

II grupa średnia szkoły podstawowej (9-12lat):
I miejsce – Kamil Ciach – Publiczna Szkoła Podstawowa w Ulasku.
Wyróżnienia: – Jula Jabłońska – Szkoła Podstawowa w Łosinnie,
– Anna Fydrych – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brańszczyku,
– Klara Fedorczyk Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wyszkowie.

III grupa starsza gimnazjum (13-16lat):
I miejsce – Grzegorz Maksiak – Gimnazjum Publiczne w Długosiodle.
Wyróżnienie: – Aleksandra Kowalska – Gimnazjum Nr 1 w Wyszkowie.
IV grupa wychowankowie świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej oraz uczniów specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych:
I miejsce – Tomasz Wąsiewicz – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie.
Wyróżnienia: – Artur Staniszewski – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie
– Kamil Suska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie,
– Wiktoria Szulkowska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie.
Młodzi uczestnicy konkursu plastycznego  z 4 pierwszych miejsc zakwalifikowali się do dalszych eliminacji – wojewódzkich, które odbędą się 14 kwietnia w Ostrowi Mazowieckiej.
Podziękowania od wicestarosty Zdzisław Damian Bocian i jury otrzymały również opiekunki utalentowanej młodzieży m. in. : Elżbieta Wrzesińska, Ewa Milczarczyk, Bożena Kalisz, Jadwiga Pawłowska, Anna Tomaszewska, Danuta kozłowska, Ewa Łapińska, Renata Ślubowska,  Wioleta Wysocka, Marzena Szulc, Patrycja Derybowska – Zając.
Marek Czestkowski – z-ca komendanta składając gratulacje stwierdził, że mieli, jako jury pewne trudności z wybraniem prac. Jego zdaniem 3 pierwsze miejsca są równorzędne. W konkursie malarskich była tak duża różnorodność tematów i tak duża wiedza o pracy strażaków, że są pod wielkim wrażeniem: „Nie ma przegranych. Wszyscy byliście bardzo dobrzy” – zwracał się do młodzieży. Zachęcał do udziału w kolejnych latach.
Zarówno młodzież, jak i opiekunowie z uznaniem przyjęli nagrody ufundowane przez organizatorów: aparaty fotograficzne za I miejsca, za kolejne mp 3 i mp 4 plus atrakcyjne gadżety. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.                             /J.Cz./

Galeria zdjęć

1 476 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażnicy gonią za …psimi kupami (13.03.2012)

Sądne dni nastały na właścicieli czworonogów  wyprowadzających swoich podopiecznych na rytualne spacery. Nie da się nie zauważyć, iż trawniki, placyki...

Zamknij