ggg ggg ggg

Co dalej z węzłem „Wołomin” przy trasie S8?

Mając na uwadze duże zainteresowanie mieszkańców otwarciem węzła „Wołomin”, Starostwo Powiatowe w Wołominie uprzejmie informuje, że w dniu w dniu 9 maja Starosta Adam Lubiak odbył spotkanie w siedzibie GDDKiA w Warszawie, z udziałem przedstawicieli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Busy highway at sunset, vehicles coming and going, city stress

Tematem rozmowy była kwestia wyremontowania zdewastowanego wiaduktu nad trasą S8, który uniemożliwia otwarcie węzła „Wołomin”.
Przedstawiciele MZDW oświadczyli, że nie są w stanie z „przyczyn formalnych” przeprowadzić remontu wiaduktu. Mając na uwadze, że MZDW realizował budowę łącznika do węzła, przez wiele miesięcy negocjował z wykonawcą węzła rozszerzenie umowy o remont istniejącego wiaduktu, co miało pozwolić na zsynchronizowanie prac i oddanie do użytku węzła równolegle z wybudowaniem drogi dojazdowej.
Oświadczenie przedstawicieli MZDW wydane 9 maja, burzy wielomiesięczne ustalenia i negocjacje prowadzone pomiędzy GDDKiA, MZDW i Starostwem, w ramach których każda ze stron zobowiązała się do podjęcia działań na rzecz realizacji tej inwestycji.
GDDKiA oraz Starostwo wywiązało się ze swoich zobowiązań: GDDKiA wyremontowało i wymieniło część infrastruktury, a Powiat zabezpieczył i przekazał Województwu Mazowieckiemu 500 tys. zł pomocy finansowej na remont wiaduktu. Zgodnie z ustaleniami konieczne prace budowlane do zakończenia inwestycji miał zlecić i koordynować MZDW (w ramach rozszerzenia umowy z wykonawcą łącznika lub ogłaszając odrębne postępowanie przetargowe na remont zdewastowanego wiaduktu).
Pomimo cyklicznych spotkań i ciągłego kontaktu na przestrzeni ostatniego roku pomiędzy GDDKiA, MZDW oraz Starostwem, informacja o braku możliwości realizacji ww. zadania została partnerom przekazana dopiero na ubiegłotygodniowym spotkaniu.
Obecnie czekamy na pisemne potwierdzenie przez MZDW informacji przekazanych na spotkaniu w dniu 9 maja br. Jak tylko do Starostwa wpłynie pismo, zostanie ono niezwłoczne skierowane na posiedzenie Zarządu Powiatu oraz do Rady Powiatu Wołomińskiego, celem wypracowania odpowiedniej ścieżki postępowania.

/Powiat Wołomiński/

612 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Za nami IX Bieg Konstytucji z okazji 3 maja w Brańszczyku

Wzorem lat ubiegłych świętowaliśmy ten dzień na sportowo. Już po raz dziewiąty stanęliśmy na starcie. Zawodnicy pobiegli na dystansach 10...

Zamknij