ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Ciągnikiem z furmanką drzewa i promilami wjechał do rowu

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 53-letni traktorzysta, który stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym z furmanką pełną drzewa. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego zjechał do przydrożnego rowu, gdzie wywrócił pojazd. Mężczyzna może mówić o szczęściu bo nie został ranny. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek o godzinie 12.45 we wsi Nowe Budy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 53-letni mieszkaniec gminy Brańszczyk kierując ciągnikiem rolniczym ciągnącym furmankę z drzewem stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu gdzie maszyna rolnicza wywróciła się. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie traktorzysty ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że  prawo jazdy 53-latka już wcześniej zostało zatrzymane.

Dodatkowo ciągnik rolniczy, którym poruszał się mężczyzna nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dlatego mundurowi w tej sytuacji sporządzili dokumentację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Mieszkaniec naszego powiatu wykazał się przede wszystkim skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku. Tym razem jednak nie doszło do tragedii na drodze, ale 53-letni traktorzysta musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi jak i finansowymi.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to jedno z największych przestępstw drogowych, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

kom. Damian Wroczyński

922 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zatrzymani z marihuaną i mefedronem. Zdradziło ich podejrzane zachowanie

Dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki zostało zatrzymanych przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego. 21-latków zdradziło nerwowe zachowanie podczas legitymowania. Wyszkowianie już usłyszeli...

Zamknij