ggg ggg ggg

Capoeira w Zabrodziu, czyli taniec, walka, a przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu (12.06.2012)

Realizatorzy projektu „Szansa na 6” Gmina Zabrodzie oraz Krajowe Stowarzyszenie Inicjatyw mają wszelkie powody do dumy i zadowolenia.  6 czerwca 2012 r. na terenie „ORLIKA” w Zabrodziu odbył się kolejny HAPPENING pt. „Ruch to zdrowie” adresowany do dzieci w wieku 10 – 12 lat.

„Szansa na 6” to projekt współfinansowany prze Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Gminę Zabrodzie reprezentował wójt Adam Ołdak oraz sekretarz Agnieszka Sosnowska, Krajowe Stowarzyszenie Inicjatyw: Wioletta Więch, Magdalena Bieniek, Grzegorz Świderski.  Podczas happeningu dzieci uczestniczyły w konkursach, animacjach ruchowych, pokazach, itp., wszystko to, aby promować aktywność fizyczną. Uczestnicy brali udział w przeciąganie liny, w strzelaniu bramek, slalomie gigancie z torem przeszkód. Przedstawiano zagadki i kalambury dotyczące aktywności sportowych, uczono się kroków tanecznych.

Ta część zajęć pod kierownictwem Klaudii Łucyk cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż taneczne pokazy prowadził Brazylijczyk Jailson de Oliveira. Następnie wraz z kolegą Mastre Marinaldo przybliżał dzieciom naukę tańca – walki zwanego – Capoeira.  Tancerze byli niesamowici, czarujący i groźni, unoszący się nad ziemią w swoim egzotycznym dla nas pokazie taneczno-walecznym. Pogoda dopisała, więc zabawa była wyśmienita. Spełniono wszystkie założenia happeningu, bo przecież ruch to zdrowie. Dzieci cały czas z zaangażowaniem brały udział w zajęciach.


Przewidziano także nagrody dla uczestników i uczestniczek konkursów w trakcie happeningu oraz przekąski. W trakcie rozdano także specjalnie wydaną w ramach projektu publikację pt. „Ruch to zdrowie!”

W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak poinformowali organizatorzy w ostatnią środę miesiąca – 27 czerwca odbędzie się następny happening sportowy w tej samej formule i na boisku ORLIK w Zabrodziu, ale dla dzieci z klas I – III. Warto być, więc polecamy!          /J.Cz./

Galeria zdjęć

2 374 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyszkowska fantazyjna strefa kibica (12.96.2012)

8 czerwca plac pomiędzy ul. gen. J. Sowińskiego i ul. 11 listopada zamienił się w specjalną strefę kibica. W ramach...

Zamknij