ggg ggg ggg

Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk pogratulowała nowemu Wicemistrzowi Świata Benedyktowi Denkiewiczowi

Ząbki mają kolejny powód do dumy! Benedykt Denkiewicz – szablista, reprezentant UKS Szabla Ząbki, 2 kwietnia br. został Wicemistrzem Świata kadetów i odebrał srebrny medal podczas dekoracji najlepszych zawodników globu na Mistrzostwach Świata w bułgarskim mieście Płowdiw.

W środę, 5 kwietnia gratulacje nowemu Wicemistrzowi Świata złożyła Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk.
W dowód uznania szablista otrzymał od Gospodarz Miasta okolicznościowy dyplom „Za godne reprezentowanie Miasta Ząbki na arenie międzynarodowej, za ciężką pracę, poświęcenie i determinację na sportowej drodze po Wicemistrzostwo Świata w Szabli kadetów”.
Trzeba powiedzieć, że 16-letni szablista z Ząbek przebył ową „sportową drogę” w pięknym stylu, uzyskując komplet zwycięstw w walkach eliminacyjnych.
Nie miał też problemów w walkach z Japończykiem Masato Inoue (15:9), Sultanem Stanbekiem z Kazachstanu (15:5), czy Włochem Francesco Pagano (15:10). Ta ostatnia wygrana dała Polakowi pewne miejsce w ćwierćfinale, ale na szczęście, to nie zadowoliło Benedykta, który w kolejnym spotkaniu pokonał Turka Furkana Yamana 15:9 i zapewnił sobie miejsce na podium. Półfinał przeciwko Ahmedowi Heshamowi z Egiptu początkowo przebiegał po myśli rywala, ale końcówka walki należała już do naszego reprezentanta, który ostatecznie wygrał ją 15:13. Dopiero w finale Polak znalazł swojego pogromcę – Mistrzem Świata został Amerykanin Wiliam Morill (9:15). Tym samym, dla Benedykta Denkiewicza z UKS Szabla Ząbki przypadło srebro, a brązowe medale odebrali Ahmed Heshan i jeszcze jeden zawodnik USA – Taylor Chon.
Warto w tym miejscu nadmienić, że Benedykt Denkiewicz trenuje szermierkę już od dziewięciu lat. Przygodę z UKS Szabla Ząbki rozpoczął w pierwszej klasie szkoły podstawowej, pod okiem trenerów: Kamila Więcha i Sebastiana Więcha. Treningi na mistrzowskim poziomie wymagają 14 jednostek treningowych w tygodniu. Szermierka jest sportem elitarnym i kosztownym, więc pomoc finansowa i znalezienie sponsorów dla utalentowanego zawodnika jest teraz priorytetem.
Jak mówi Kamil Więch, były zawodnik i trener UKS Szabla Ząbki, kolejne szczyty na sportowej mapie Benedykta, to udział w maju br. w dwóch imprezach o zasięgu ogólnopolskim,
XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży a następnie w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców.
Trzymamy kciuki za rozwój kariery sportowej Benedykta i kolegów z UKS Szabla Ząbki. Powodzenia!

/opr. KW; źródło: UM Ząbki/

537 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Poznaliśmy zwycięzców IV edycji konkursu „The Voice of Powiat”

W ubiegłą niedzielę, 16 kwietnia w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie, odbył się finał czwartej edycji konkursu „The Voice...

Zamknij