ggg
ggg
ggg ggg

Burmistrz Jerzy Bauer odebrał nagrodę w konkursie Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej

W tegorocznym konkursie Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej, organizowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, wyróżnienie w kategorii „Odpowiedzialność” odebrał burmistrz Jerzy Bauer. Nagrodzono pięć podmiotów z Mazowsza za kształtowanie pozytywnego wizerunku osób i instytucji zaangażowanych w rozwój i propagowanie ekonomii społecznej w województwie mazowieckim.

Jednym z przykładów odpowiedzialności społecznej burmistrza jest powołanie Ostrowskiej Spółdzielni Socjalnej, co zostało docenione przez kapitułę konkursu. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w Warszawie 25 sierpnia. Retransmisja z uroczystości prowadzona będzie podczas Mazowieckiego Jarmarku Rozmaitości, który zostanie wyemitowany w Internecie 23 września. Wówczas wyświetlony zostanie też materiał filmowy na temat działalności Ostrowskiej Spółdzielni Socjalnej.
Przypomnijmy, że podmiot utworzyło Miasto Ostrów Mazowiecka wspólnie z Powiatem Ostrowskim. Dzięki powołaniu Spółdzielni samorządy mają szansę na rozwiązanie wielu problemów w mieście i w powiecie. Spółdzielnia jest obecna w przestrzeni publicznej, a jej praca jest widoczna na co dzień. Pracownicy zajmują się pielęgnacją zieleni, sadzą, koszą i przycinają drzewa oraz krzewy, sprzątają chodniki, ulice, place i miejsca wokół budynków. Dbają również o estetyką dokonując drobnych napraw, odśnieżają, usuwają oznaki wandalizmu, a także sprzątają nieruchomości będące w zasobach Miasta i Powiatu. Spółdzielnia włącza się także w pomoc innym jednostkom miejskim, wspomagając realizowanie zadań na rzecz mieszkańców.
Przykładów odpowiedzialności społecznej burmistrza jest więcej. Warto wspomnieć także o przyśpieszeniu procesów inwestycyjnych, pozyskiwaniu środków zewnętrznych, polityce regionalnej i historycznej.

/Info UM Ostrów Mazowiecka/

117 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niedzielna Msza Święta dziękczynna za plony

W dniu 29 sierpnia 2021 roku w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta Msza Święta...

Zamknij