ggg ggg ggg

Budowa nowego Komisariatu Policji w Radzyminie ma się rozpocząć jeszcze w tym roku

Komisariat Policji w Radzyminie obsługuje teren dwóch gmin: Radzymina i Dąbrówki. Nie dziwi zatem fakt, że zarówno burmistrzowi Radzymina Krzysztofowi Chacińskiemu, jak też wójtowi Dąbrówki Radosławowi Korzeniewskiemu zależy, aby funkcjonariusze mogli reagować jak najszybciej, mając do dyspozycji dobry sprzęt i warunki lokalowe.

Obecna siedziba Komisariatu Policji w Radzyminie pamięta czasy poprzedniego ustroju i standardami nijak nie przystaje do wymogów XXI-wiecznej służby. Warunki pracy w tym budynku, oględnie mówiąc urągają etosowi policyjnej służby, a jego specyfika uniemożliwia także właściwą obsługę mieszkańców obydwu gmin.
Nic zatem dziwnego, że zarówno wójt Dąbrówki, jak też burmistrz Radzymina prześcigają się w przekazywaniu mieszkańcom informacji o postępie prac nad budową nowej siedziby Komisariatu Policji w Radzyminie, której rozpoczęcie zapowiedział w listopadzie ub. roku sam minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.
Kilka dni temu wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski, jako pierwszy udostępnił na swoim profilu na fb wizualizację nowej siedziby radzymińskiej Policji.
– Byłem obecny na dorocznej odprawie Komendanta Stołecznego i Komendanta Powiatowego, na której publicznie zaprezentowano wizualizację nowego Komisariatu w Radzyminie. Uznałem, że warto ten materiał udostępnić mieszkańcom. Perspektywa budowy nowego komisariatu jest na pewno dużym sukcesem dla obydwu naszych samorządów. Przede wszystkim dla Radzymina, ale także dla nas, dla gminy Dąbrówka, ponieważ radzymiński komisariat obsługuje także tereny naszej gminy. Jestem bardzo zadowolony, że wreszcie nasi funkcjonariusze będą mieli zapewnione godne warunki pracy – mówi wójt Radosław Korzeniewski.
Niedługo po opublikowaniu wpisu przez wójta Dąbrówki, wizualizację nowego komisariatu zamieścił także burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, który poinformował przy tym, że obecnie trwają prace projektowe, a budowa policyjnej siedziby ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.
(Warto w tym miejscu przypomnieć, że o budowie nowego Komisariatu Policji w Radzyminie mówi się od lat. Gmina Radzymin jeszcze w czasach burmistrza Zbigniewa Piotrowskiego zabezpieczyła stosowną działkę gminną na ten cel, zlokalizowaną u zbiegu ulic: Traugutta i Żeligowskiego, nieopodal Parku Czartoryskiej. To, że właśnie tam wkrótce mieścić się będzie nowy komisariat jest efektem starań wielu osób, w tym m.in. Marzeny Małek, która będąc radną Sejmiku Mazowieckiego w ubiegłej kadencji, aktywnie o tę budowę zabiegała).
Trzeba podkreślić, że obecni włodarze Dąbrówki i Radzymina okazują funkcjonariuszom KP Radzymin szczególne wsparcie. Od 2014 r. za sprawą środków przekazywanych z budżetów obydwu gmin, (w większości przypadków wspólnie, a czasem osobno) udało się już w sumie sfinansować zakup sześciu nowoczesnych samochodów policyjnych, które trafiły na wyposażenie radzymińskich funkcjonariuszy. Z czego tylko w ostatnich tygodniach przekazane zostały aż dwa nowe pojazdy. W grudniu ub. roku wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski przekazał policjantom z Radzymina kluczyki do oznakowanego Hyundaia, którego zakup był możliwy, dzięki dotacji przekazanej Komendzie Stołecznej Policji z budżetu Gminy Dąbrówka.
Zaledwie dwa tygodnie temu, kluczyki do nieoznakowanego Opla Astry z silnikiem o poj. 1,6 l i mocy 200 KM, zakupionego przez Gminę Radzymin przekazał na ręce komendanta KP Radzymin, nadkom. Rafała Trzaskomy, wiceburmistrz Krzysztof Dobrzyniecki.
Jakby tego było mało, w ubiegłym roku samorządy obydwu gmin sfinansowały również zakup kompaktowego SUV-a z napędem 4×4 marki Opel Mokka z przeznaczeniem dla KP Radzymin. Wydaje się zatem, że flota już jest. Teraz pozostaje czekać na nową siedzibę i liczyć na obiecane przez ministra doetatyzowanie, które pozwoli Policji z Radzymina na podniesienie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców obu gmin.

/R.L./

4 539 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Taksówka miejska w Kobyłce

Miasto Kobyłka jako jedyne miasto w Polsce może pochwalić się innowacyjnym i pionierskim pomysłem pomocy mieszkańcom. Przekazanie samochodu - Pani...

Zamknij